Inwestycje

14 lutego 2018 Przydomowe oczyszczalnie ścieków z dofinansowaniem

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z dofinansowaniem

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonała alternatywa dla tradycyjnych szamb tam, gdzie nie ma lub najprawdopodobniej nie będzie w przyszłości kanalizacji sieciowej.

28 grudnia 2017 Spółka PKP czeka na uwagi mieszkańców i podróżnych

Spółka PKP czeka na uwagi mieszkańców i podróżnych

W związku z trwającymi pracami nad dokumentacją projektową planowanej modernizacji linii kolejowej Ostrów Wielkopolski-Krotoszyn-Leszno-Głogów, informujemy o możliwości przesłania za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Krobi uwag, dotyczących powyższego przedsięwzięcia.

28 grudnia 2017 Kostka brukowa zamiast błota

Kostka brukowa zamiast błota

Koniec roku 2017 r. przyniósł sfinalizowanie kolejnych dwóch ważnych przedsięwzięć w zakresie infrastruktury drogowej na terenie gminy Krobia

24 listopada 2017 Rewolucja energetyczna w gminie Krobia?

Rewolucja energetyczna w gminie Krobia?

Czy gmina Krobia może w pełni uniezależnić się energetycznie? Czy istnieje możliwość wprowadzenia na obszarze jednej lub kilku sąsiednich gmin samowystarczalności energetycznej na bazie odnawialnych źródeł energii? Jak to zrobić?

21 listopada 2017 Z myślą o bezpieczeństwie

Z myślą o bezpieczeństwie

W listopadzie kolejny z obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy Krobia doposażony został w tzw. piłkochwyty. Zamontowane one zostały na boisku sportowym przy ul. Klonowej w Krobi

21 listopada 2017 Kolejne place zabaw doposażone. Czy wandale dadzą im spokój?

Kolejne place zabaw doposażone. Czy wandale dadzą im spokój?

Najmłodsi mieszkańcy gminy mają kolejny powód do radości. 16 listopada plac zabaw w Parku im. Jana Pawła II w Krobi doposażony został w huśtawkę wagową, zaś jego odpowiednik w Pudliszkach w drewnianą wieżę ze zjeżdżalnią.

16 listopada 2017 Akacjowa, Świerkowa, a może...?

Akacjowa, Świerkowa, a może...?

W związku z rozwojem terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową na obszarze miasta Krobia, zlokalizowanych w rejonie dworca PKP oraz wynikającą z tego koniecznością nadania nazw trzem nowym ulicom, zachęcamy Państwa do przedkładania propozycji tychże nazw.

27 września 2017 Czy w szkole w Krobi pojawią się szafki dla uczniów?

Czy w szkole w Krobi pojawią się szafki dla uczniów?

25 września br. odbyło się spotkanie dedykowane mieszkańcom Krobi, podczas którego zgłosić mogli oni swoje propozycje do funduszu miejskiego na 2018 rok.

03 sierpnia 2017 Od poniedziałku objazdem

Od poniedziałku objazdem

Kierowcy, którzy podróżować będą drogą powiatową Krobia-Poniec, muszą liczyć się od najbliższego poniedziałku z utrudnieniami w ruchu i objazdami. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w związku z przebudową drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Poniecką w Pudliszkach do granic gmin Krobia-Poniec

19 lipca 2017 Kolejna droga gminna utwardzona.

Kolejna droga gminna utwardzona.

Zakończono prace związane z utwardzeniem drogi gminnej w Sułkowicach (w kierunku posesji nr 66 i 34a). W ramach zadania drogę utwardzono płytami drogowymi - na dwóch odcinkach o długości 125 mb i 610 mb