Inwestycje

19 kwietnia 2018 Deszcz nie będzie już padał na głowę

Deszcz nie będzie już padał na głowę

Pierwsze miesiące roku przyniosły zakończenie kilku inwestycji na terenie sołectw gminy Krobia. Jedną z nich jest budowa wiaty w Rogowie, która wzniesiona została na potrzeby organizacji imprez plenerowych w sołectwie.

15 marca 2018 Złóż wniosek o odbiór azbestu

Złóż wniosek o odbiór azbestu

Urząd Miejski w Krobi informuje o możliwości składania wniosków o odbiór i utylizację azbestu, w ramach programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych na terenie gminy Krobia.

15 marca 2018 Gmina Krobia lokalnym liderem

Gmina Krobia lokalnym liderem

Główny Urząd Statystyczny opublikował ranking, który przedstawia kwoty środków unijnych pozyskiwanych na obszarach jednostek samorządu terytorialnego. Łącznie zestawienie dotyczące perspektywy unijnej 2014-2020 obejmuje 2238 samorządów (90 proc. gmin w Polsce).

14 lutego 2018 Przydomowe oczyszczalnie ścieków z dofinansowaniem

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z dofinansowaniem

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonała alternatywa dla tradycyjnych szamb tam, gdzie nie ma lub najprawdopodobniej nie będzie w przyszłości kanalizacji sieciowej.

28 grudnia 2017 Spółka PKP czeka na uwagi mieszkańców i podróżnych

Spółka PKP czeka na uwagi mieszkańców i podróżnych

W związku z trwającymi pracami nad dokumentacją projektową planowanej modernizacji linii kolejowej Ostrów Wielkopolski-Krotoszyn-Leszno-Głogów, informujemy o możliwości przesłania za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Krobi uwag, dotyczących powyższego przedsięwzięcia.

28 grudnia 2017 Kostka brukowa zamiast błota

Kostka brukowa zamiast błota

Koniec roku 2017 r. przyniósł sfinalizowanie kolejnych dwóch ważnych przedsięwzięć w zakresie infrastruktury drogowej na terenie gminy Krobia

24 listopada 2017 Rewolucja energetyczna w gminie Krobia?

Rewolucja energetyczna w gminie Krobia?

Czy gmina Krobia może w pełni uniezależnić się energetycznie? Czy istnieje możliwość wprowadzenia na obszarze jednej lub kilku sąsiednich gmin samowystarczalności energetycznej na bazie odnawialnych źródeł energii? Jak to zrobić?

21 listopada 2017 Z myślą o bezpieczeństwie

Z myślą o bezpieczeństwie

W listopadzie kolejny z obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy Krobia doposażony został w tzw. piłkochwyty. Zamontowane one zostały na boisku sportowym przy ul. Klonowej w Krobi

21 listopada 2017 Kolejne place zabaw doposażone. Czy wandale dadzą im spokój?

Kolejne place zabaw doposażone. Czy wandale dadzą im spokój?

Najmłodsi mieszkańcy gminy mają kolejny powód do radości. 16 listopada plac zabaw w Parku im. Jana Pawła II w Krobi doposażony został w huśtawkę wagową, zaś jego odpowiednik w Pudliszkach w drewnianą wieżę ze zjeżdżalnią.

16 listopada 2017 Akacjowa, Świerkowa, a może...?

Akacjowa, Świerkowa, a może...?

W związku z rozwojem terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową na obszarze miasta Krobia, zlokalizowanych w rejonie dworca PKP oraz wynikającą z tego koniecznością nadania nazw trzem nowym ulicom, zachęcamy Państwa do przedkładania propozycji tychże nazw.