Inwestycje

24 listopada 2017 Rewolucja energetyczna w gminie Krobia?

Rewolucja energetyczna w gminie Krobia?

Czy gmina Krobia może w pełni uniezależnić się energetycznie? Czy istnieje możliwość wprowadzenia na obszarze jednej lub kilku sąsiednich gmin samowystarczalności energetycznej na bazie odnawialnych źródeł energii? Jak to zrobić?

21 listopada 2017 Z myślą o bezpieczeństwie

Z myślą o bezpieczeństwie

W listopadzie kolejny z obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy Krobia doposażony został w tzw. piłkochwyty. Zamontowane one zostały na boisku sportowym przy ul. Klonowej w Krobi

21 listopada 2017 Kolejne place zabaw doposażone. Czy wandale dadzą im spokój?

Kolejne place zabaw doposażone. Czy wandale dadzą im spokój?

Najmłodsi mieszkańcy gminy mają kolejny powód do radości. 16 listopada plac zabaw w Parku im. Jana Pawła II w Krobi doposażony został w huśtawkę wagową, zaś jego odpowiednik w Pudliszkach w drewnianą wieżę ze zjeżdżalnią.

16 listopada 2017 Akacjowa, Świerkowa, a może...?

Akacjowa, Świerkowa, a może...?

W związku z rozwojem terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową na obszarze miasta Krobia, zlokalizowanych w rejonie dworca PKP oraz wynikającą z tego koniecznością nadania nazw trzem nowym ulicom, zachęcamy Państwa do przedkładania propozycji tychże nazw.

27 września 2017 Czy w szkole w Krobi pojawią się szafki dla uczniów?

Czy w szkole w Krobi pojawią się szafki dla uczniów?

25 września br. odbyło się spotkanie dedykowane mieszkańcom Krobi, podczas którego zgłosić mogli oni swoje propozycje do funduszu miejskiego na 2018 rok.

03 sierpnia 2017 Od poniedziałku objazdem

Od poniedziałku objazdem

Kierowcy, którzy podróżować będą drogą powiatową Krobia-Poniec, muszą liczyć się od najbliższego poniedziałku z utrudnieniami w ruchu i objazdami. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w związku z przebudową drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Poniecką w Pudliszkach do granic gmin Krobia-Poniec

19 lipca 2017 Kolejna droga gminna utwardzona.

Kolejna droga gminna utwardzona.

Zakończono prace związane z utwardzeniem drogi gminnej w Sułkowicach (w kierunku posesji nr 66 i 34a). W ramach zadania drogę utwardzono płytami drogowymi - na dwóch odcinkach o długości 125 mb i 610 mb

19 lipca 2017 Remont ul. Św. Ducha w Krobi zakończony !

Remont ul. Św. Ducha w Krobi zakończony !

14 lipca br. dokonano odbioru technicznego inwestycji pod nazwą „Przebudowa ulic Św. Ducha i Południowej w ciągu dróg gminnych w Krobi – etap I”. Prace o wartości 615 237,85 zł wykonała spółka z o.o. DROGBUD Gostyń

29 czerwca 2017 To już pewne. Będzie

To już pewne. Będzie "Senior +" !

Gmina Krobia znalazła się wśród 25 wielkopolskich samorządów, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior +”.

15 czerwca 2017 Spacer do przyszłości...

Spacer do przyszłości...

88 osób skorzystało z okazji wspólnych spacerów studyjnych w ramach konsultacji społecznych Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Krobia na lata 2015-2022, na które 8 i 12 czerwca zaprosił mieszkańców gminny samorząd.