Aktualności

20 marca 2018 Zapraszamy na XLIII sesję Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na XLIII sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak serdecznie zaprasza na XLIII sesję Rady Miejskiej w Krobi, która odbędzie się 26 marca 2018 r. o godz. 16.30 w ZSOiZ w Krobi ul. Ogród Ludowy 2.

15 marca 2018 Złóż wniosek o odbiór azbestu

Złóż wniosek o odbiór azbestu

Urząd Miejski w Krobi informuje o możliwości składania wniosków o odbiór i utylizację azbestu, w ramach programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych na terenie gminy Krobia.

15 marca 2018 Gmina Krobia lokalnym liderem

Gmina Krobia lokalnym liderem

Główny Urząd Statystyczny opublikował ranking, który przedstawia kwoty środków unijnych pozyskiwanych na obszarach jednostek samorządu terytorialnego. Łącznie zestawienie dotyczące perspektywy unijnej 2014-2020 obejmuje 2238 samorządów (90 proc. gmin w Polsce).

14 marca 2018 Standardy dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych i starszych

Standardy dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych i starszych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że resort budownictwa (obecnie w ramach Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju) opracował poradnik "Standardy dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami uwzględniając koncepcję uniwersalnego projektowania". To ważny dokument zawierający wytyczne dla architektów, inżynierów budownictwa, pracowników administracji architektoniczno-budowlanej oraz wykonawców na potrzeby osób z różnym rodzajem niepełnosprawności.

09 marca 2018 Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w Gostyniu

Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w Gostyniu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23 marca 2018 r. w godz. 8ºº - 10ºº w Urzędzie Miejskim w Krobi, ul. Rynek 1 (sala posiedzeń I piętro) dyżurować będą pracownicy Urzędu Skarbowego w Gostyniu. Podczas dyżuru można uzyskać informacje i wskazówki przy wypełnianiu zeznań podatkowych za 2017 rok oraz oddać wypełnione druki PIT. Punkt składania zeznań został zorganizowany w celu sprawnej obsługi podatników i terminowego złożenia zeznań podatkowych.

02 marca 2018 Gospodarze rozgrywek tuż za podium

Gospodarze rozgrywek tuż za podium

Dziesięć zespołów z powiatów gostyńskiego, rawickiego i leszczyńskiego rywalizowało w Halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Krobi w kategorii "Junior Młodszy" (rocznik 2001 i młodsi), który 24 lutego rozegrany został w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi.

01 marca 2018 Zmarł Marian Cebulski

Zmarł Marian Cebulski

W wieku 91 lat zmarł śp. Marian Cebulski, znany nie tylko mieszkańcom gminy Krobia, ale również wielu innym osobom, związanym przed laty m.in. z Państwowymi Gospodarstwami Rolnymi. W latach 1984-1990 był on radnym Rady Narodowej Miasta i Gminy w Krobi, a w latach 1988-1990 jej przewodniczącym. Zawodowo związany był między innymi z Kombinatem PGR w Pudliszkach, gdzie przez lata pełnił funkcję głównego specjalisty ds. produkcji zwierzęcej

27 lutego 2018 Potwierdzili strzelecką dominację

Potwierdzili strzelecką dominację

Po raz kolejny adepci pożarnictwa z Sułkowic udowodnili, że doskonale posługują się nie tylko sprzętem ochrony przeciwpożarowej, ale również ... bronią pneumatyczną. Po ubiegłorocznych zwycięstwach w gminnym i powiatowym turnieju młodzieżowych drużyn pożarniczych w strzelaniu z wiatrówki, również i w tym roku młodzi strażacy z Sułkowic

27 lutego 2018 Sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą ochrony przeciwpożarowej

Sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą ochrony przeciwpożarowej

27 młodych strażaków z terenu gminy Krobia miało okazję zweryfikować swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym historii pożarnictwa, przepisów ppoż., ekologii czy ratownictwa medycznego podczas eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", które 25 lutego odbyły się w Szkole Podstawowej w Krobi.

26 lutego 2018 Zapraszamy do rekrutacji uczniów w projekcie  „Przygody z nauką - kompleksowy program rozwojowy dla

Zapraszamy do rekrutacji uczniów w projekcie „Przygody z nauką - kompleksowy program rozwojowy dla

Rekrutacja uczniów w związku z realizacją projektu pn.: „Przygody z nauką- kompleksowy program rozwojowy dla szkół w Gminie Krobia” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 8 Edukacja, Działanie 8.1 Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej, Poddziałanie 8.1.2 Kształcenie ogólne – projekty konkursowe.