Kalendarz 22 kwietnia 2022

EKO KROBIA: 22 kwietnia – Inwestujemy w naszą planetę

Miejscowość: Gmina Krobia
Data rozpoczęcia: 2022-04-22 9:00
Data zakończenia: 2022-04-24 23:59

EKO KROBIA: 22 kwietnia – Inwestujemy w naszą planetę

Dziś przypada Dzień Ziemi, który często określany jest też światowym lub międzynarodowym. Niezależnie jednak od przyjętej nazwy najważniejsza jest istota tego Dnia i jego znaczenie – bowiem jest to największe ekologiczne święto obchodzone od wielu lat na całym świecie. Stanowi zatem doskonałą okazję, żeby zastanowić się nad tym, czy wystarczająco dbamy o naszą planetę, o jej kondycję i stan, a także żeby pomyśleć, co możemy jeszcze dla niej zrobić.
Każdego roku święto odbywa się pod innym hasłem przewodnim. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Inwestujmy w naszą planetę”, bo każdy, nawet najdrobniejszy krok w stronę ekologii może skutkować znaczącą poprawą kondycji Ziemi. Taka inwestycja jest najcenniejsza.
Z tej okazji 22 kwietnia rozpoczyna się weekendowa akcja pod nazwą „Czysta gmina”. W tym roku inwestujemy nie tylko w czyste środowisko, ale również w zdrowe powietrze i „stołówki” dla owadów – wśród uczestników rozlosujemy ponad 100 drzew owocowych ufundowanych przez firmę Meltemi Sp. z o.o. z grupy Acciona. Przedsięwzięcie wspiera również Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, który przekazał gadżety edukacyjne.
#ekogminakrobia #czystagminakrobiaOpublikował: Maciej Smektała kontakt: maciej@krobia.pl ostatnia zmiana: 2022-04-22 08:49:13
Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz