Fundusz miejski po raz piąty

09 sierpnia 2018  Fundusz miejski po raz piąty

Fundusz miejski po raz piąty

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Krobi do udziału w pracach nad projektem budżetu. Wzorem funduszu sołeckiego, który funkcjonuje w naszym samorządzie od 9 lat, w tegorocznym projekcie uchwały budżetowej, na 2019 rok, zaplanowano wyodrębnienie kwoty 45 tys. zł, która przeznaczona będzie mogła być na różne przedsięwzięcia realizowane bezpośrednio w mieście Krobi

01 sierpnia 2018 Powstanie Warszawskie - pamiętamy!

Powstanie Warszawskie - pamiętamy!

Powstanie Warszawskie, mimo lokalnego charakteru walk, nie było tylko wydarzeniem regionalnym, ograniczającym się do jednego miasta. Żołnierze walczyli nie tylko o Warszawę, ale przede wszystkim podjęli się ostatecznej próby boju o ocalenie całego kraju. Pomimo, iż zdania wielu osób, w tym historyków, na temat sensu i przebiegu Powstania są od lat podzielone, nikt jednak nie może odmówić bohaterstwa, poświęcenia i determinacji wszystkim Tym, którzy idąc w bój o wolną Polskę, gotowi byli rzucić „na stos swój życia los”. W związku z obchodami 74.rocznicy Powstania Warszawskiego, o godz. „W”, a więc godz. 17:00, o której ono wybuchło, uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie gminy Krobi. Słysząc ich dźwięk przystańmy i oddajmy hołd Powstańcom Warszawskim!

24 lipca 2018 „Pod jednym dachem” i gołym niebem w Potarzycy

„Pod jednym dachem” i gołym niebem w Potarzycy

22 lipca Gościniec w Potarzycy po raz kolejny otworzył swoje „bramy” dla mieszkańców gminy Krobia. W ramach projektu „Pod jednym dachem w Potarzycy”, realizowanego przez Gminę Krobia ze środków VIII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”

10 lipca 2018 Ruszyli na Jasną Górę

Ruszyli na Jasną Górę

Jak co roku 8 lipca, po porannej mszy św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pudliszkach, 19. grupa Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyła do Częstochowy. lipca br.

10 lipca 2018 Czy Program oznacza budowę kopalni?

Czy Program oznacza budowę kopalni?

30 maja br. Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Energii „Program dla sektora górnictwa węgla brunatnego w Polsce”. Dla mieszkańców i samorządów, zgodnie skupionych w sprzeciwie wobec powstania na naszym terenie kopalni węgla brunatnego, może on oznaczać negatywne konsekwencje wynikające z obecności złoża.

10 lipca 2018 Już dziś zapraszamy na dożynki!

Już dziś zapraszamy na dożynki!

Dożynki, zwane też potocznie Świętem Plonów, są przede wszystkim okazją do podsumowania prac polowych, które szczególnie intensywnie prowadzone są lipcu i sierpniu. Dożynki to również czas zabawy i integracji mieszkańców poszczególnych sołectw, którzy wspólnie radują się z zebranych plonów.

10 lipca 2018 Pogoda i humory dopisały, a atrakcji jak zawsze nie zabrakło

Pogoda i humory dopisały, a atrakcji jak zawsze nie zabrakło

Już po raz czwarty mieszkańcy tzw. nowego osiedla w Krobi spotkali się na sąsiedzkim pikniku. Impreza, której organizatorem była Inicjatywna Grupa Sąsiedzka „Razem dla krobskiego osiedla”, odbyła się 7 lipca przy ul. Pogodnej w Krobi (dawniej 30-lecia PRL).

27 czerwca 2018 Znakowanie powstańczych mogił na finiszu

Znakowanie powstańczych mogił na finiszu

Dobiega końca akcja znakowania mogił Powstańców Wielkopolskich, spoczywających na cmentarzach na terenie gminy Krobia, prowadzona przez krobski samorząd oraz Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Krobi. Warto dodać, że w inicjatywę włączyli się również harcerze 4 Drużyny Harcerskiej im. T. Kościuszki w Krobi oraz członkowie Stowarzyszenia "Ziemia Krobska".

22 czerwca 2018 Od lipca „Dobry Start”

Od lipca „Dobry Start”

Już z początkiem lipca złożyć będzie można wniosek o wsparcie dla uczniów, w wysokości 300 zł, w ramach rządowego Programu „Dobry Start”, który zakłada jednorazowe świadczenie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

19 czerwca 2018 Dobre Smaki Powiatu poszukiwane!

Dobre Smaki Powiatu poszukiwane!

Wędliny, pieczywo, ciasta, miody, sery – to smaki, z którymi kojarzy się powiat gostyński. Także w tym roku najlepsze z nich wskażą jego mieszkańcy w plebiscycie „Dobre Smaki Powiatu”. Głosowanie będzie miało miejsce na łamach tygodnika „Życie Gostynia”. Póki co, zachęcamy producentów lokalnej żywności do zgłaszania swoich produktów do konkursu. Termin upływa 22 czerwca.