Komunikaty

24 września 2020 Coś dla fanów lokalnej żywności

Coś dla fanów lokalnej żywności

Ogłaszamy konkurs na najsmaczniejszą: piosenkę, legendę, wiersz .... o lokalnej żywności.

22 września 2020 Zapraszamy na XXV  sesję  Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na XXV sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Mariusz Duda serdecznie zaprasza na XXV sesję Rady Miejskiej w Krobi w dniu 24 września 2020 r. o godz. 17.00, która odbędzie się w Kinie Szarotka w Krobi ul. Powstańców Wlkp. 27.

11 września 2020 Czekają nas obostrzenia!

Czekają nas obostrzenia!

W związku ze wzrostem zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS CoV-2, z dniem 12 września br. wprowadzona zostanie na terenie powiatu gostyńskiego tzw. "strefa żółta".

04 września 2020 Stypendia za osiągnięcia pozaszkolne

Stypendia za osiągnięcia pozaszkolne

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Krobi Nr XVII/123/2008 z dnia 18 lutego 2008 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów do dnia 15 września br. można składać wnioski o uzyskanie stypendium za wybitne osiągnięcia pozaszkolne w sporcie, kulturze lub osiągnięcia naukowe dla uczniów szkół funkcjonujących na terenie Gminy Krobia. Wnioskodawcami mogą być : stowarzyszenia, organizacje i instytucje działające na rzecz sportu, kultury, nauki lub dyrektorzy szkół. Szczegółowe zasady udzielania stypendiów określa regulamin, który jest dostępny na stronie internetowej Gminy www.krobia.pl oraz w Urzędzie Miejskim Rynek 1, 63-840 Krobia.

01 września 2020 Zapraszamy do skorzystania ze stanowiska spisowego

Zapraszamy do skorzystania ze stanowiska spisowego

Już za kilka dni na ternie całego kraju rozpocznie się spis rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Dane, według stanu na 1 czerwca 2020 r., zbierane będą od użytkownicy gospodarstw rolnych. Do każdego z nich powinna już dotrzeć pisemna informacja dotycząca obowiązku spisania się, wraz z załączonymi do niej danymi do logowania się w aplikacji spisowej. W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano metodę samospisu internetowego, metodę spisu telefonicznego poprzez kontakt z infolinią spisową lub w ostateczności osobiste spotkanie z rachmistrzem spisowym. Najbardziej komfortową z metod jest dokonanie spisu przez internet. Dla mieszkańców gminy Krobia objętych spisem, którzy jednak nie dysponują komputerem lub telefonem z dostępem do internetu, Urząd Miejski w Krobi przygotował specjalne stanowisko komputerowe w sali im. Przemysła II na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi, z którego skorzystać można w godzinach pracy krobskiego magistratu. Jeżeli użytkownik gospodarstwa rolnego nie będzie chciał skorzystać z w/w formy spisu, może dokonać tej czynności telefonicznie, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Od 1 października 2020 na terenie gminy prace rozpoczną ponadto rachmistrze spisowi, którzy dokonają spisu u tych rolników, którzy nie skorzystają z żadnej z w/w form samospisu. Więcej informacji o spisie na stronie: https://spisrolny.gov.pl/

31 sierpnia 2020 BUDŻET GMINY KROBIA NA ROK 2021  – zapraszamy do współtworzenia dokumentu!

BUDŻET GMINY KROBIA NA ROK 2021 – zapraszamy do współtworzenia dokumentu!

Trwają już prace nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krobia na rok 2021. Wzorem lat ubiegłych Mieszkańcy mogą składać wnioski o ujęcie w tym projekcie przedsięwzięć, które z ich perspektywy są istotnymi dla efektywnego funkcjonowania naszej Gminy. Serdecznie zapraszamy do udziału w pracach nad budżetem i do wypełniania formularzy. Propozycje i sugestie mieszkańców zostaną następnie przeanalizowane pod kątem celowości i możliwości ich wykonania. Wniosek powinien być podpisany przez mieszkańca lub grupę mieszkańców z podaniem danych adresowych i kontaktowych. Formularz wniosku można pobrać: a) u Sołtysów, b) na stronie internetowej www.krobia.pl, c) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Krobi (codziennie w godzinach otwarcia Urzędu, tj. poniedziałek 8:00 – 16:00, wtorek - piątek 7:00 – 15:00). Termin składania wniosków upływa 22 września 2020 r. Miejsce i forma złożenia wniosku – Sołtys, Urząd Miejski w Krobi lub pocztą elektroniczną na adres skarbnik@krobia.pl Przypominamy, że również do 30 września 2020 r. składane są wnioski w formie uchwał rad sołeckich w ramach funduszu sołeckiego na rok 2021. Na przedsięwzięcia w 22 wioskach naszej Gminy w budżecie przeznaczono kwotę ok. 528.000,00 zł.

20 sierpnia 2020 Zapraszamy na XXIV  sesję  Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na XXIV sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Mariusz Duda serdecznie zaprasza na XXIV sesję Rady Miejskiej w Krobi w dniu 26 sierpnia 2020 r. o godz. 15.30, która odbędzie się w auli ZSOiZ w Krobi ul. Ogród Ludowy 2.

31 lipca 2020 Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego  do produkcji rolnej

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

W terminie od 03.08.2020 r. do 31.08.2020 r. w Urzędzie Miejskim w Krobi, pokój nr 2, można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego.

20 lipca 2020 Informacja od Kół Łowieckich działających na terenie Gminy Krobia nt. przechowywania książek ewidenc

Informacja od Kół Łowieckich działających na terenie Gminy Krobia nt. przechowywania książek ewidenc

Zgodnie z art. 42b ust. 1e ustawy z dnia 13 października 1995 roku Prawo łowieckie (tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 67 z poz. zm.), informujemy o miejscu przechowywaniu i sposobie udostępniania książek ewidencji pobytu na polowaniach indywidualnych Kół Łowieckich działających na terenie Gminy Krobia: