Nasz profil YouTube Projekty Unijne

Komunikaty

25 lutego 2021 Informacja dla osób szczepionych przeciwko COVID-19

Informacja dla osób szczepionych przeciwko COVID-19

Mieszkasz na terenie gminy Krobia i masz obiektywne trudności w dotarcia do punktu szczepień przeciwko COVID-19?

25 lutego 2021 Uwaga, utrudnienia w ruchu!

Uwaga, utrudnienia w ruchu!

W związku z trwającą przebudową ciągu ulic: Szkolnej - Plac Tadeusza Kościuszki - Ogród Ludowy - Prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi, informujemy o wystąpieniu kolejnych utrudnień w ruchu drogowym.

11 lutego 2021 Apel do właścicieli pojazdów

Apel do właścicieli pojazdów

W związku z pracami związanymi z odśnieżaniem dróg i ulic na terenie gminy Krobia, zwracamy się z prośbą do właścicieli pojazdów o ich parkowanie na terenie posesji bądź w innym miejscu, które nie będzie utrudniało przejazdu pługów. Pozostawienie pojazdów na ulicy niejednokrotnie ogranicza bądź uniemożliwia usunięcie śniegu z miejsc, w których one się znajdują. Apel dotyczy szczególnie dni, którym towarzyszą opady śniegu oraz dni bezpośrednio po nich następujących.

03 lutego 2021 Ruszył nabór wniosków o świadczenie wychowawcze 500+

Ruszył nabór wniosków o świadczenie wychowawcze 500+

Począwszy od 2021 r., prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest, co do zasady, na roczny okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. W związku z powyższym rozpoczął się nabór wniosków o świadczenie wychowawcze, które od 1 lutego 2021 r. składać można drogą elektroniczną (przez internet) za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Od 1 kwietnia 2021 r. wnioski składać będzie można również drogą tradycyjną (papierową), osobiście w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi lub za pośrednictwem poczty. Więcej na temat Programu: https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

03 lutego 2021 Odbierz decyzję podatkową osobiście!

Odbierz decyzję podatkową osobiście!

Urząd Miejski w Krobi informuje, że w 2021 r., ze względu na pandemię, decyzje podatkowe nie będą doręczane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi. W związku z powyższym decyzje te wydawane będą mieszkańcom Krobi w Urzędzie Miejskim w Krobi (w ratuszu) od środy 3 lutego do piątku 5 lutego oraz w poniedziałek 8 lutego, w godzinach od 8:00 do 17:00. Decyzje, które nie zostaną odebrane osobiście przez mieszkańców, zostaną im doręczone za pośrednictwem operatora pocztowego. Przypominamy jednocześnie, że nieodebranie decyzji - osobiście lub od operatora pocztowego, nie zwalnia podatnika z obowiązku uregulowania podatku. Informację dotyczące doręczania decyzji dla mieszkańców sołectw przekazane zostaną przez sołtysów.

29 stycznia 2021 Od 1 lutego luzowanie obostrzeń!

Od 1 lutego luzowanie obostrzeń!

Od 1 lutego zniesione zostaną godziny dla seniorów.

28 stycznia 2021 Zapraszamy na XXIX  sesję  Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na XXIX sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Mariusz Duda serdecznie zapraszana XXIX sesję Rady Miejskiej w Krobi w dniu 29 stycznia 2021 r. o godz. 15.30, która odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacjiim. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi ul. Powstańców Wlkp. 27

22 stycznia 2021 Dodatkowy kanał rejestracji na szczepienie

Dodatkowy kanał rejestracji na szczepienie

Dodatkowy kanał rejestracji na szczepienie przeciw #COVID19 za pośrednictwem SMS

22 stycznia 2021 Realizować będą plany priorytetowe

Realizować będą plany priorytetowe

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu - Posterunek Policji w Krobi informuje, że na terenie przy markecie "Dino" w Pudliszkach oraz w rejonie "Rajskiego mostku" w Nieparcie realizowane będą plany priorytetowe, związane z grupowaniem się młodzieży oraz spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.

22 stycznia 2021 Nie musisz wychodzić z domu by wykonać zdjęcie...

Nie musisz wychodzić z domu by wykonać zdjęcie...

W 2016 r. Ministerstwo Cyfryzacji umożliwiło składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego za pośrednictwem internetu. Realnym problemem w skorzystaniu z tej usługi jest jednak dla części osób załączenie poprawnego zdjęcia biometrycznego, które spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.