Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Komunikaty

14 września 2021 Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Rynku w Krobi!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Rynku w Krobi!

W związku ze wznowieniem prac przy rewitalizacji Rynku w Krobi wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu. Zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę, całkowicie zamknięta zostaje dla ruchu kołowego pierzeja północna (od strony sklepu "VOLTA").

02 września 2021 Zapraszamy do współtworzenia budżetu Gminy Krobia na 2022 rok!

Zapraszamy do współtworzenia budżetu Gminy Krobia na 2022 rok!

Trwają już prace nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krobia na rok 2022. Wzorem lat ubiegłych Mieszkańcy mogą składać wnioski o ujęcie w tym projekcie przedsięwzięć, które z ich perspektywy są istotnymi dla efektywnego funkcjonowania naszej Gminy.

23 sierpnia 2021 Informacja odnośnie programu

Informacja odnośnie programu "Dobry start" 300+

Od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

06 sierpnia 2021 Wznowienie naboru !

Wznowienie naboru !

Informujemy, że wznowiono nabór wniosków na Małą Pożyczkę Inwestycyjną z funduszu Jeremie2. Maksymalna kwota pożyczki to 500 000zł w oprocentowaniu od 0,15%.

30 lipca 2021 Uwaga, zamknięta ulica Krótka w Pudliszkach!

Uwaga, zamknięta ulica Krótka w Pudliszkach!

W związku z pracami przy sieci wodociągowej, prowadzonymi przez Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich, w dniu 30 lipca br., w godz. 09:00-13:00, zamknięta dla ruchu zostanie ul. Krótka w Pudliszkach. Za utrudnienia przepraszamy.

28 lipca 2021 Oferta sprzedaży

Oferta sprzedaży

Burmistrz Krobi ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości o powierzchni 1,1343 ha, położonej w Pudliszkach przy ul. Ponieckiej, stanowiącej własność Gminy Krobia,

02 lipca 2021 KOWR analizuje popyt na grunty rolne

KOWR analizuje popyt na grunty rolne

W związku z prośbą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu, dotyczącą udzielenia informacji w sprawie popytu na grunty rolne ze strony rolników zainteresowanych powiększeniem swoich gospodarstw, zachęcamy do wypełnienia poniższej tabeli. Uzupełniony dokument przesłać można drogą elektroniczną na adres gn@krobia.pl lub pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miejskiego w Krobi ul. Rynek 1, 63-840 Krobia, w terminie do dnia 16 lipca 2021 r.

29 czerwca 2021 Wnioski o „Dobry Start” wyłącznie elektronicznie.

Wnioski o „Dobry Start” wyłącznie elektronicznie.

Od roku szkolnego 2021/2022 tzw. 300+ dla ucznia w ramach programu „Dobry Start” będzie obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej. W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24 lat. Obecnie z programu korzysta niemal 4,5 mln dzieci. Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. Pomoc otrzyma każdy, kto tylko tego będzie potrzebował. W tym celu pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS.

29 czerwca 2021 Zaszczep się !

Zaszczep się !

Powszechny punkt szczepień działający w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu poszerza ofertę dla pacjentów. Od przyszłego tygodnia zainteresowane osoby będą mogły zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Aby to zrobić, trzeba wcześniej się zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie: 667 487 782, 667 488 176, 782 609 048. lub osobiście (od poniedziałku do soboty od 8.00 – 15.00).