Aktualności 05 października 2022

Krobia doceniona za wspieranie ekonomii społecznej

Krobia doceniona za wspieranie ekonomii społecznej

Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Otwarta na Samorząd Społecznie Odpowiedzialny” zostało przyznane podczas uroczystej konferencji organizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Wyboru wyróżnionych i laureatów dokonała kapituła powołana uchwałą Samorządu Województwa Wielkopolskiego na podstawie oceny i kryteriów odnoszących się m.in. do współpracy danego samorządu z sektorem ekonomii społecznej, współpracy z Ośrodkami Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz promocji sektora ekonomii społecznej.
Wręczenia dyplomów i nagród dokonała Paulina Stochniałek – członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W imieniu samorządu Gminy Krobia wyrożnienie odebrsł natomiast zastępca burmistrza Krobi Michał Listwoń.
Podczas samej konferencji dzielono się doświadczeniami samorządów w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Wydarzeniu towarzyszyły również targi wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez uczestników przedsiębiorstw i podmiotów z tego sektora.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz