Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze
Komunikaty 14 maja 2021

Rehabilitacja rolników po Covid-19

Rehabilitacja rolników po Covid-19

W związku z trwającą epidemią i zapotrzebowaniem na rehabilitację leczniczą kierowaną do pacjentów po przebytej chorobie COVID-19, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego opracowała nowy profil rehabilitacji, który realizowany będzie w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu i Szklarskiej Porębie.

Potencjalne powikłania związane z chorobą w grupie zawodowej rolników dają podstawę do wdrożenia kompleksowego programu rehabilitacji po COVID-19 w celu umożliwienia rolnikom pełnego powrotu do zdrowia, a tym samym do pracy w gospodarstwie rolnym. Z rehabilitacji będą mogli skorzystać rolnicy w wieku aktywności zawodowej i spełniający warunki ustawowe, którzy będą mieli wskazania medyczne do rehabilitacji ogólnoustrojowej po przebytej chorobie COVID-19 . Turnus rehabilitacji u pacjentów odbywać się będzie w trybie stacjonarnym i całodobowym w czasie 21 dni. Pobyt rolnika będzie pokryty w całości z Funduszu Prewencji i Rehabilitacji. Wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą musi zostać wystawiony przez lekarza POZ lub lekarza specjalistę.
Przed wystawieniem wniosku wskazane jest wykonanie badań diagnostycznych, RTG lub TK płuc, USG narządów jamy brzusznej, spirometrię, EKG, morfologię i koagulopatię i diagnostyka dobrana indywidualnie w zależności od konkretnego przypadku. Wniosek należy złożyć w jednostce organizacyjnej KRUS.Opublikował: Maciej Smektała kontakt: maciej@krobia.pl ostatnia zmiana: 2021-05-14 23:12:39