Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz
Komunikaty 14 stycznia 2021

Ruszają szczepienia dla seniorów! Ważne informacje!

Ruszają szczepienia dla seniorów! Ważne informacje!

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia natomiast zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.
Jak można się rejestrować?
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Rejestracji dokonać może senior bądź w jego imieniu członek rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.
Podczas rejestracji wybrać będzie można dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie zarejestrowane osoby otrzymają SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni bądź też będziemy chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną dla siebie datę i lokalizację.
Po dokonaniu rezerwacji wysłane zostanie powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem szczepienia stosowne przypomnienie.
WAŻNE! Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego.
3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.
Na terenie gminy Krobia, na dzień 14 stycznia 2021 r., utworzone zostały dwa punkty szczepień, mieszczące się w:
- NZOZ Centrum Medyczne Krob-Med, ul. Powstańców Wlkp. 95, Krobia - tel. 65 57 11 715, 663 302 236 oraz 669 159 221
- NZPiSOZ Poradnie Lekarskie Monika Witkowska, ul. Szkolna 1C, Pudliszki - tel. 655712322.
Niepełnosprawni mieszkańcy gminy Krobia, posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym w kodzie R lub N bądź odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, skorzystać będą mogły z transportu organizowanego przez Gminę Krobia. By skorzystać z takiej pomocy skontaktować należy się z pracownikami Urzędu Miejskiego w Krobi pod numerem tel. 504 103 238, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 15:00.
Informacji na temat organizacji szczepień i możliwości skorzystania z transportu udziela również koordynator do spraw szczepień przeciwko COVID – 19 z ramienia Gminy Krobia - Adam Sarbinowski, z którym skontaktować można się pod numerem tel. 722 232 393.
Więcej informacji na temat szczepień znajduje się na stronie
https://www.gov.pl/web/szczepimysie