Komunikaty 02 lipca 2019

Susza 2019 r.

Susza 2019 r.

Z uwagi na występowanie w całej Polsce problemu suszy, a tym samym rozpoczynający się okres żniw, Burmistrz Krobi informuje, że Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opracował wartości bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski w zależności od kategorii gleb, określając tym samym aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą. Wszelkie pomocne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej:

http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/3004033/

W związku z powyższym rolnicy, którzy zaobserwowali w swoich uprawach powstałe szkody wywołane zjawiskiem suszy, mają możliwość pobrania gotowych wzorów wniosków i złożenia ich w Urzędzie Miejskim w Krobi (budynek na Wyspie Kasztelańskiej). Należy jednak pamiętać, że najważniejszym krokiem procedury szacowania szkód jest lustracja uszkodzonej plantacji. Oznacza to, że uszkodzona uprawa musi znajdować się na polu w trakcie składania wniosku, a także do czasu pojawienia się Komisji ds. szacowania szkód w rolnictwie. Dokumentacja oraz procedury związane z szacowaniem szkód opublikowane zostały na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego:

https://www.poznan.uw.gov.pl/szkody-w-rolnictwie/szkody-w-rolnictwie-2019

Dodatkowe informacje udzielane są przez pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi (w budynku na Wyspie Kasztelańskiej) lub telefonicznie pod numerami: 504 102 998 oraz 65 57 12 645.