Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

Inwestycje 14 września 2021 Droga poprawiła dostęp do usług publicznych

Droga poprawiła dostęp do usług publicznych

Dzięki sprawnej pracy wykonawcy, wraz z upływem okresu wakacyjnego dobiegła końca budowa drogi dojazdowej do Gminnego Żłobka, oddziału Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami" oraz Krobskiego Centrum Usług Społecznych, mieszczących się przy ulicy Powstańców Wlkp. w Krobi (na terenie dawnej gazowni).

Komunikaty 14 września 2021 Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Rynku w Krobi!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Rynku w Krobi!

W związku ze wznowieniem prac przy rewitalizacji Rynku w Krobi wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu. Zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę, całkowicie zamknięta zostaje dla ruchu kołowego pierzeja północna (od strony sklepu "VOLTA").

Inwestycje 09 września 2021 Przebudowa ulic dobiegła końca

Przebudowa ulic dobiegła końca

W ostatnich dniach sierpnia dobiegła końca inwestycja obejmująca przebudowę ulic Cichej i Kwiatowej w Krobi, której wykonawcą była firm „AS” Piotr Frąckowiak z Gostynia.

Inwestycje 08 września 2021 Modernizacja drogi dobiegła końca

Modernizacja drogi dobiegła końca

W ostatnich dniach sierpnia zakończono kolejną inwestycję drogową na terenie gminy Krobia. Na odcinku ponad 170 mb. utwardzono płytami betonowymi i kostką brukową drogę gminną w Posadowie, biegnącą od skrzyżowania z drogą powiatową do tzw. zapłocia od strony gminy Pępowo.

Inwestycje 08 września 2021 Przebudowano kolejną drogę

Przebudowano kolejną drogę

Dzięki pozyskiwanym systematycznie z budżetu Województwa Wielkopolskiego dotacjom na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych, także i w tym roku możliwe było wykonanie nawierzchni z kruszywa kamiennego na jednej z gminnych dróg, biegnącej z Gogolewa w kierunku Rogowa. W ramach

Inwestycje 06 września 2021 Zapraszamy do propozycji dla nazwę nowej ulicy w Krobi

Zapraszamy do propozycji dla nazwę nowej ulicy w Krobi

W związku z budową łącznika ulic Polnej, Targowej i Kobylińskiej w Krobi oraz rozwojem terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową zlokalizowanych w ww. rejonie, istnieje konieczność nadania nazwy ulicy.

Mały Kopernik 03 września 2021 Zapraszamy do rekrutacji na semestr WODA na zajęcia dodatkowe  w Małym Koperniku

Zapraszamy do rekrutacji na semestr WODA na zajęcia dodatkowe w Małym Koperniku

W dniach od 13 do 14 września 2021 r. odbywać się będzie rekrutacja uczniów na semestr WODA na zajęcia dodatkowe prowadzone metodą doświadczeń i eksperymentów przez animatorów w Małym Koperniku w Krobi w związku z realizacją projektu pn.

Komunikaty 02 września 2021 Zapraszamy do współtworzenia budżetu Gminy Krobia na 2022 rok!

Zapraszamy do współtworzenia budżetu Gminy Krobia na 2022 rok!

Trwają już prace nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krobia na rok 2022. Wzorem lat ubiegłych Mieszkańcy mogą składać wnioski o ujęcie w tym projekcie przedsięwzięć, które z ich perspektywy są istotnymi dla efektywnego funkcjonowania naszej Gminy.

Aktualności 02 września 2021 Zapraszamy do obejrzenia materiału

Zapraszamy do obejrzenia materiału

Centrum Biblioteczno-Kulturalne „KROB_KULT” zostało udostępnione mieszkańcom Krobi

Aktualności 02 września 2021 Pamięci ofiar II wojny światowej

Pamięci ofiar II wojny światowej

1 września 1939 roku, bombardując most w Tczewie i Wieluń, wojska niemieckie rozpoczęły II wojnę światową. Atak nastąpił na kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein”, oddanymi w kierunku Westerplatte.

Środowisko 02 września 2021 Recykling zaczyna się w Twoim domu! Masz na to wpływ!

Recykling zaczyna się w Twoim domu! Masz na to wpływ!

Jesteś odpowiedzialny? SEGREGUJ odpady przez to dbasz o środowisko i kolejne pokolenia! Odpowiedzialność za środowisko naturalne? Co to ma wspólnego z segregacją śmieci? Owszem, ma… i to bardzo wiele. 365 kg odpadów w ciągu roku. Tyle śmieci wyrzucił każdy mieszkaniec Związku

Projekty 02 września 2021 Trwa budowa kanalizacji w Kuczynce

Trwa budowa kanalizacji w Kuczynce

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w Kuczynce. Roboty budowlane wykonywane są obecnie przez dwie brygady należące do firmy Complex Instal Marcin Grygier ze Śremu. Przypomnijmy, że budowa kanalizacji stanowi pierwszy etap inwestycji na realizację

Środowisko 25 sierpnia 2021 EKO GMINA: Woda – dobro deficytowe, które trzeba oszczędzać

EKO GMINA: Woda – dobro deficytowe, które trzeba oszczędzać

Woda znajduje się w wielu miejscach: w kranie, w organizmach żywych, w glebie, w powietrzu, w żywności… nie oznacza to jednak, że jest jej nieskończenie wiele. Złoża wody słodkiej są wyczerpywalne. Według danych GUS każdego dnia przeciętny Polak zużywa średnio

Inwestycje 25 sierpnia 2021 Uwaga, zamknięta droga w Rogowie

Uwaga, zamknięta droga w Rogowie

W związku z otrzymaną informacją od Przedsiębiorstwa Drogowego „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o.o., w dniu 30.08.2021 r. rozpoczną się prace związane z „przebudową drogi powiatowej nr 4909P Krobia – Miejska Górka w m. Rogowo”. W/w przebudowa wymaga zamknięcia drogi

Komunikaty 23 sierpnia 2021 Informacja odnośnie programu

Informacja odnośnie programu "Dobry start" 300+

Od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Nadchodzące wydarzenia

Nasze wydawnictwa