Aktualności

16 listopada 2017 Co piątą złotówkę planuje się wydać na inwestycje

Co piątą złotówkę planuje się wydać na inwestycje

Zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych oraz ustawy o samorządzie gminnym, 8 listopada Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda przedłożył Radzie Miejskiej w Krobi oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej projektu uchwały budżetowej na 2018 rok.

12 listopada 2017 Zwyciężyli

Zwyciężyli "Kochankowie gwiezdnej przestrzeni"

Dobiegła końca V edycja Krobskiej Gry Miejskiej, w ramach której 11 listopada na ulice Krobi wyszło 104 jej uczestników. Tegorocznym tematem przewodnim gry, która jak co roku miała bawić, uczyć i pozwolić ciekawie spędzić Narodowe Święto Niepodległości, były legendy o Krobi.

12 listopada 2017 Na fali niepodległości

Na fali niepodległości

Przy okazji świąt narodowych warto być może zastanowić się nad tym, czy obecnie bardziej potrzebujemy patriotyzmu „niesionego na sztandarach” i skandowanego przez megafony podczas publicznych manifestacji, czy też raczej patriotyzmu może mniej eksponowanego, ale jednocześnie bardziej świadomego.

10 listopada 2017 Konkurs „Drzewa wokół mnie” rozstrzygnięty

Konkurs „Drzewa wokół mnie” rozstrzygnięty

Z przyjemnością i dużą satysfakcją pragniemy ogłosić wyniki konkursu „Drzewa wokół mnie”, którego organizatorem była Gmina Krobia. Przypomnijmy, że był on adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczających do przedszkoli działających na terenie gminy Krobia.

07 listopada 2017 Chcesz zostać żołnierzem? Zgłoś się do służby przygotowawczej.

Chcesz zostać żołnierzem? Zgłoś się do służby przygotowawczej.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie informuje, że w związku z uruchomieniem w styczniu 2018 roku służby przygotowawczej, prowadzi ona nabór na podstawowe przeszkolenie wojskowe.

07 listopada 2017 Dzień 13 listopada 2017 roku jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Krobi

Dzień 13 listopada 2017 roku jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Krobi

Uprzejmie informujemy, że na podstawie Zarządzenia nr 39/W/2017 Burmistrza Krobi z dnia 13 września 2017 roku, dzień 13 listopada 2017 roku ( poniedziałek ) ustanowiony został dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Krobi, w zamian za dzień 11 listopada 2017r. przypadający w sobotę

06 listopada 2017 Festiwal Gościnności w Potarzycy

Festiwal Gościnności w Potarzycy

28 października w świetlicy wiejskiej w Potarzycy odbył się Festiwal Gościnności, będący podsumowaniem dotychczasowych przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwie w ramach projektu pn: „Potarzyca wszystkich wita, rozwojem i gościnnością zachwyca”, dofinansowanego ze środków Programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020".

06 listopada 2017 Szansa dla bezrobotnych

Szansa dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu informuje, że wciąż posiada środki finansowe na zorganizowanie stażu, szkolenia lub przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych, a także na zorganizowanie szkoleń dla 28 osób bezrobotnych.

26 października 2017 Dzień Seniora z wyborami w tle

Dzień Seniora z wyborami w tle

18 października 2017 r. członkowie krobskiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się w restauracji "Darwid" by wspólnie świętować Dzień Seniora. Życzeń z nim zwiazanych, skierowanych do wszystkich obecnych seniorów, nie zabrakło tak po stronie zarządu organizacji, jak i zaproszonych gości,

25 października 2017 Czy Domachowo dołączy do Sieci Najciekawszych Wsi.

Czy Domachowo dołączy do Sieci Najciekawszych Wsi.

Co wyróżnia dane sołectwo i co łączy miejscowości należące do Sieci Najciekawszych Wsi? Na te m.in. pytania próbowali odpowiedzieć przedstawiciele wsi z całej Polski, którzy 20 października wzięli udział w warsztatach w Gogolinie,