Środowisko 12 kwietnia 2024

O ekologii w Małym Koperniku

O ekologii w Małym Koperniku

9 kwietnia br. rozpoczęła się realizacja projektu: „Organizacja zajęć edukacyjnych i festynu ekologicznego dla mieszkańców Gminy Krobia”, na który Gmina Krobia pozyskała dotację w kwocie  8.000,00 zł w ramach programu priorytetowego pn. „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” cz. 2 Fundusz Ekologii, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Projekt skierowany jest do uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Prof. J. Zwierzyckiego w Krobi. W jego ramach zaplanowano realizację 20. godzin zajęć z tematyki ekologicznej w Lokalnym Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi, czyli tzw. „Małym Koperniku”. Dzięki udziale w zajęciach uczniowie wykształcą w sobie postawę pełną szacunku dla przyrody, zdobędą nową i poszerzą bieżącą wiedzę z zakresu ekologii oraz zapoznają się ze skutkami niewłaściwego gospodarowania człowieka na Ziemi. W czasie zajęć poruszona zostanie również kwestia prawidłowego segregowania odpadów oraz możliwości ponownego ich wykorzystania. Z materiałów wtórnych powstaną zatem zarówno makieta miasteczka ekologicznego, roboty oraz ekologiczne torby. Wszelką wiedzę zdobytą podczas zajęć pomogą uczestnikom utrwalić także zabawy z grami planszowymi o tematyce ekologicznej.

Zajęcia potrwają do 22 kwietnia br., a zwieńczeniem całego projektu będzie festyn, który przybierze formę gry terenowej, w której wezmą udział wszyscy uczestnicy projektu, mogąc sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć, a także zobaczyć efekt końcowy prac swoich oraz swoich kolegów w postaci tematycznej wystawy.

Projekt przygotowano z myślą o najmłodszych uczniach, gdyż to kształtowanie postaw ekologicznych w jak najmłodszym wieku może w większym stopniu przyczynić się do uchronienia naszej planety od zanieczyszczenia i degradacji. Ważne jednak jest, abyśmy wszyscy pamiętali o dbałości o środowisko, w którym żyjemy, mając na uwadze właściwą segregację śmieci, korzystanie z odnawialnych źródeł energii czy chociażby wspieranie działalności recyclingowej. W ten sposób my, dorośli, również dajemy spory przykład następnym pokoleniom.



Opublikował: Maciej Smektała kontakt: maciej@krobia.pl ostatnia zmiana: 2024-04-12 14:41:43
Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz