Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

21 listopada 2022 Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzimy 21 listopada, w imieniu samorządu Gminy Krobia składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom systemu pomocy społecznej, a przede wszystkim tym, którzy obejmują wsparciem i opieką mieszkańców gminy Krobia.

14 listopada 2022 Poszukiwali zaginionego pamiętnika

Poszukiwali zaginionego pamiętnika

Dwadzieścia dwie drużyny wzięły udział w tegorocznej Krobskiej Grze M(W)iejskiej, która tradycyjnie już zorganizowana została przez Gminę Krobia i Stowarzyszenie „Ziemia Krobska” w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

03 listopada 2022 Będzie taniej i cieplej

Będzie taniej i cieplej

W ostatnich dniach informowaliśmy Państwa o zakończeniu termomodernizacji obiektu przedszkola w Pudliszkach. Nie jest to jednak koniec prac termomodernizacyjnych w obiektach użyteczności publicznej zarządzanych przez Gminę Krobia.

03 listopada 2022 O relacjach polsko-ukraińskich w Krobi

O relacjach polsko-ukraińskich w Krobi

Alla Revutska, która obecnie przebywa na kilkutygodniowym stażu w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu, miała okazję odwiedzić Krobię i zapoznać się z naszym samorządem. Na co dzień jest naczelniczką wydziału organizacyjnego urzędu (wspólnoty terytorialnej – gromady, odpowiednik naszej gminy) w Torczynie w Ukrainie.

22 października 2022 Zagraniczni jurorzy sprawdzili w jaki sposób „budujemy mosty”

Zagraniczni jurorzy sprawdzili w jaki sposób „budujemy mosty”

Krobski samorząd bierze udział w prestiżowym konkursie o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2022 ARGE, którego organizatorem jest właśnie Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE z siedzibą w Austrii. W tegorocznej edycji zatytułowanej „Budowanie Mostów”, udział bierze 21 uczestników z 12 różnych krajów europejskich, w tym 2 polskie gminy - Krobia i Popielów.

11 października 2022 Do lasu nie tylko na grzyby

Do lasu nie tylko na grzyby

Ponad 500 uczestników zgromadził tegoroczny Bieg Jesieni, który 9 października zorganizowany został przez Gminę Krobia, w tym jej jednostkę organizacyjną Szkołę Podstawową w Krobi oraz Stowarzyszenie „Ziemia Krobska” w lesie w Karcu.

11 października 2022 Warto przeczytać

Warto przeczytać

W związku z pytaniami mieszkańców dotyczącymi składu, dawkowania oraz wskazań i przeciwwskazań do przyjmowania tabletek z jodkiem potasu, które dystrybuowane będą w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, zachęcamy do zapoznania się z ulotką preparatu dostarczonego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krobi.

11 października 2022 Dzielili się doświadczeniami z zakresu ekonomii społecznej

Dzielili się doświadczeniami z zakresu ekonomii społecznej

O tym, że współpraca i budowanie szeroko pojętych „mostów” pomiędzy partnerami przynoszą wymierne korzyści, wie z pewnością każdy, kto chociażby raz w życiu podjął się jakiejkolwiek formy kooperacji.

05 października 2022 Krobia doceniona za wspieranie ekonomii społecznej

Krobia doceniona za wspieranie ekonomii społecznej

Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Otwarta na Samorząd Społecznie Odpowiedzialny” zostało przyznane podczas uroczystej konferencji organizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

23 września 2022 Dodatki do źródeł ciepła – najważniejsze informacje

Dodatki do źródeł ciepła – najważniejsze informacje

W związku z wejściem w życie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, gospodarstwa domowe zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków CEEB przed 11 sierpnia 2022 r., których główne źródło ciepła zasilane jest peletem drzewnym, drewnem kawałkowym, skroplonym gazem LPG, olejem opałowym, otrzymać mogą dodatki od 500 do 3000 złotych.