Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz

Aktualności

29 kwietnia 2021 Odszedł kolejny Zasłużony dla gminy Krobia...

Odszedł kolejny Zasłużony dla gminy Krobia...

Z przykrością informujemy, że w dniu 28 kwietnia br. zmarł Zygmunt Pawlak, sołtys Domachowa w latach 1974 - 2018 oraz radny Rady Miejskiej w Krobi w latach 1994-2002

22 kwietnia 2021 Jednym z jego priorytetów będzie zwiększenie bezpieczeństwa przy ul. Harcerskiej

Jednym z jego priorytetów będzie zwiększenie bezpieczeństwa przy ul. Harcerskiej

Ograniczenie aktów wandalizmu oraz spożywania alkoholu w obrębie placu zabaw przy ul. Harcerskiej w Krobi to główne z zadań planu priorytetowego, realizowanego na tym obszarze, w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., przez asp. Piotra Skwarę z Posterunku Policji w Krobi.

26 marca 2021 Powiat Gostyński uruchamia przewozy autobusowe !

Powiat Gostyński uruchamia przewozy autobusowe !

Od 1 kwietnia powiat gostyński uruchamia 9 linii autobusowych, będących uzupełnieniem komercyjnych przewozów. - Za ich pomocą możliwe będzie przemieszczenie się dwa razy w tygodniu z wszystkich gmin powiatu do jej stolicy – Gostynia i z powrotem. - Autobusy kursować będą w godzinach rannych i południowych, tak, aby umożliwić mieszkańcom załatwienie różnych spraw, m.in. w urzędzie, zakupy czy wizytę w przychodni. Szczegóły: http://powiat.gostyn.pl/.../rusza-powiatowa-komunikacja... Rozkład jazdy dostępny tutaj: http://powiat.gostyn.pl/.../2021-04-25%20zbiorcze...

24 marca 2021

"Los dwóch narodów tu się zespolił, Polski i Węgier. Cóż trzeba więcej?

12 marca 2007 r., upamiętniając długie dobrosąsiedzkie stosunki, parlament Węgier jednogłośnie uznał 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Cztery dni później podobną uchwałę przyjął przez aklamację Sejm RP. Jak możemy w niej przeczytań:„Od ponad 1000 lat Polacy i Węgrzy żyją w tej samej części Europy tworząc trwałe więzy łączące oba narody na wielu płaszczyznach: politycznej, społecznej, kulturalnej i ekonomicznej. Wielokrotnie wspólnie odpieraliśmy zagrożenia płynące i ze wschodu i z zachodu”.

18 marca 2021 Oby więcej takich postaw!

Oby więcej takich postaw!

Na kwestię zaśmiecania przestrzeni publicznej, prowadzącą do degradacji środowiska oraz pogorszenia estetyki otoczenia i walorów krajobrazowych, zwracaliśmy uwagę już wielokrotnie. Tym bardziej warto więc wyróżnić tych, którzy z własnej inicjatywy oraz w poczuciu obowiązku dbałości o środowisko naturalne, podejmują działania zmierzające do tego, abyśmy żyli w zdrowym środowisku i czystej przestrzeni publicznej. Wielkie brawa i ukłony nalezą się zatem Łucji, która wraz z rodzeństwem uprzątnęła drogę z Potarzycy w kierunku Posadowa. O ile pochwała należy się Łucji i jej najbliższym, o tyle słowa krytyki skierować należy w stronę tych, którzy przyczyniają się do zaśmiecania miejsc publicznych, w tym dróg, rowów, lasów itd. A może warto pójść w ślady Łucji oraz jej rodzeństwa i również posprzątać swoją najbliższą okolicę...?

18 marca 2021 Ewidencja grobów weteranów

Ewidencja grobów weteranów

Z początkiem 2020 roku weszła w życie ustawa, na mocy której do Instytutu Pamięci Narodowej zgłaszać można miejsca pochówku weteranów, w celu ujęcia ich w "Ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski".

16 marca 2021 Mogiła ofiar niemieckiego terroru zostanie odrestaurowana

Mogiła ofiar niemieckiego terroru zostanie odrestaurowana

4 marca br. Gmina Krobia podpisała porozumienie z Wojewodą Wielkopolskim w sprawie renowacji mogiły ofiar terroru niemieckiego, znajdującej się na cmentarzu parafialnym w Krobi, w której spoczywają mieszkańcy Krobi i okolic rozstrzelani na krobskim Rynku 21 października 1939 roku.

08 marca 2021 O współpracy, inwestycjach i patriotyzmie

O współpracy, inwestycjach i patriotyzmie

5 marca, na zaproszenie Burmistrza Krobi Łukasza Kubiaka, gminę Krobia odwiedził z roboczą wizytą Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.

14 stycznia 2021 Niech Pan przyjmie jego duszę do Królestwa Światła...

Niech Pan przyjmie jego duszę do Królestwa Światła...

Dziś rano dotarła do nas smutna informacja o śmierci Hieronima Urbańskiego - radnego Rady Miejskiej w Krobi. Po raz pierwszy wyborcy obdarzyli go zaufaniem podczas wyborów uzupełniających, które odbyły się w maju 2012 r.

14 stycznia 2021 Wszyscy mają serca, mamy i my

Wszyscy mają serca, mamy i my

Drodzy mieszkańcy! #krobiazbieranakrętki ❤ Przed Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi stanęło niezwykłe serce. Zachęcamy wszystkich Państwa do zbierania, a następnie wrzucania do niego plastikowych nakrętek.