Aktualności

17 listopada 2018 „Uczniowie Fenrycha” zrealizowali swój plan

„Uczniowie Fenrycha” zrealizowali swój plan

17 listopada w Pudliszkach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Witamy w Pudliszkach", realizowany przez grupę nieformalną „Uczniowie Fenrycha” ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego "PGS 006". Wzięli w nim udział niemal wszyscy jego uczestnicy (ok. 30 osób), a także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak oraz Andrzej Miałkowski - wieloletni radny Rady Miejskiej w Krobi i autor publikacji o życiu Stanisława Fenrycha. Spotkanie było okazją do dyskusji o działaniach już zrealizowanych, jak i tych, które grupa planuje na 2019 rok.

11 listopada 2018 Niech żyje Polska! Niech żyje niepodległość!

Niech żyje Polska! Niech żyje niepodległość!

Spokojnie, entuzjastycznie, muzycznie, ale również aktywnie i radośnie to słowa, którymi można opisać tegoroczne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniające jednocześnie przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 2018 Odszukali cyberprzestępców i zapobiegli dalszej niewoli Polski

Odszukali cyberprzestępców i zapobiegli dalszej niewoli Polski

11 listopada odbyła się VI już edycja Krobskiej Gry Miejskiej, w której udział wzięło w tym roku aż 140 zawodników, reprezentujących 35 drużyn. Tematyka tegorocznej gry, której po raz kolejny organizatorami byli Gmina Krobia i Stowarzyszenie „Ziemia Krobska”, odnosiła się do osób i wydarzeń związanych gminą Krobia, mających znaczenie dla odzyskania przez Polskę niepodległości i sukcesu Powstania Wielkopolskiego. Zanim jednak uczestnicy zabawy przystąpili do realizacji pięciu przygotowanych zadań, zapoznać musieli się z fabułą tegorocznej gry. Zgodnie z nią, młodzi naukowcy skonstruowali w Lokalnym Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi akcelerator cząstek, który umożliwiał podroż w czasie. Niestety w wyniku cyberataku jego schemat został skradziony, a przestępcy zażądali za jego zwrot 10 mld euro.

06 listopada 2018 Uwaga - rozpoczął się sezon polowań kół łowieckich.

Uwaga - rozpoczął się sezon polowań kół łowieckich.

Przypominamy, że z początkiem października br. zgodnie z harmonogramem kół łowieckich rozpoczął się sezon polowań zbiorowych. Prosimy o zachowanie ostrożności.

29 października 2018 Odszedł Zenon Domaniecki - sołtys Niepartu

Odszedł Zenon Domaniecki - sołtys Niepartu

Zaledwie miesiąc temu przyszło nam przekazać bolesną wiadomość o śmierci Jerzego Stachowiaka, sołtysa wsi Sułkowice, a następnie, po kilkunastu dniach, o odejściu Radnego Rady Miejskiej w Krobi i także wieloletniego sołtysa Sułkowic Henryka Busza. Dziś ze smutkiem informujemy o odejściu kolejnego z włodarzy sołectw z terenu Gminy Krobia. 28 października 2018 roku zmarł Zenon Domaniecki - sołtys Niepartu.

26 października 2018 Renata Nowacka i Eugeniusz Jędryczka wśród najlepszych!

Renata Nowacka i Eugeniusz Jędryczka wśród najlepszych!

Zakończył się tegoroczny plebiscyt organizowany przez redakcję „Gazety Gostyńskiej” i portalu Gostyń24, w którym mieszkańcy poszczególnych gmin powiatu gostyńskiego wybierali najlepszych włodarzy swoich sołectw.

26 października 2018 Pamięć o przeszłości sprowadziła ich na rynek

Pamięć o przeszłości sprowadziła ich na rynek

W niedzielne przedpołudnie 21 października br. mieszkańcy gminy zebrali się na rynku w Krobi by wspomnieć jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii lokalnej wspólnoty. Dokładnie 79 lat wcześniej, w krobskim ratuszu, zwołany został sąd policyjny, który w ciągu godziny wydał piętnaście wyroków śmierci.

23 października 2018 Zgodnie z wolą mieszkańców

Zgodnie z wolą mieszkańców

21 października odbyły się w Polsce wybory samorządowe. W całym kraju wybieraliśmy blisko 47 tys. radnych rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swoich reprezentantów na najbliższe cztery lata wybrali też mieszkańcy gminy Krobia. Frekwencja wyborcza wyniosła 47,21 %, co oznacza, że na 10 286 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy, z okazji tej skorzystało 4856 osób.

17 października 2018 Niewiedza czy kłamstwo?

Niewiedza czy kłamstwo?

W dniu 16 października 2018 r., na portalu Gostyń24.pl oraz w tygodniku "Życie Gostynia" zostały opublikowane wywiady z Panią Pauliną Wajnert - kandydatką na stanowisko burmistrza Krobi (jeden z nich - na portalu Gostyń24.pl, jest materiałem sponsorowanym). Ze względu na nieprawdziwe informacje w nich zawarte, pragnę ustosunkować się do treści wywiadów. Ponieważ ze względu na wagę sprawy nie można uczynić tego w kilku zdaniach, zachęcam Państwa do przeczytania całej treści mojej odpowiedzi w powyższym temacie. Gdyby jednak nie znaleźli na to Państwo czasu, namawiam do zapoznania się z graficznym porównaniem słów Pani Pauliny Wajnert z tym, co jest prawdą.

15 października 2018 Odszedł Henryk Busz

Odszedł Henryk Busz

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o śmierci Sołtysa Sułkowic Jerzego Stachowiaka. Dziś przyszło nam przekazać kolejną smutną informację. W wieku 65 lat zmarł Henryk Busz - radny Rady Miejskiej w Krobi, który mandat ten sprawował od 2010 roku. W latach 2007-2015 był on również sołtysem Sułkowic, a od 2015 r. przewodniczył miejscowej Radzie Sołeckiej.