Aktualności

17 lutego 2019 Pamięci wielkopolskich powstańców

Pamięci wielkopolskich powstańców

17 lutego mieszkańcy gminy Krobia oficjalnie uczcili 100.rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Podkreślmy, że wybór daty uroczystości nie był przypadkiem bowiem 16 lutego 1919 r. podpisany został rozejm w Trewirze, który uznawany jest za oficjalną datę zakończenia powstania. Obchody rozpoczęło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów na zbiorowej mogile powstańczej na cmentarzu parafialnym w Krobi. Dodajmy, że wcześniej przedstawiciele Gminy Krobia oraz Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Krobi zawiesili jeszcze wieniec na znajdującej się na elewacji ratusza tablicy, upamiętniającej wymarsz do powstania kompanii krobskiej.

05 lutego 2019 Niech inni też je zobaczą!

Niech inni też je zobaczą!

W związku z wystawą poświęconą Powstańcom Wielkopolskim, przygotowywaną w ramach gminnych obchodów 100.rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie pamiątek (fotografii, przedmiotów, umundurowania, rękopisów itp.) dotyczących Powstańców Wielkopolskich, a szczególnie tych, którzy związani byli z Krobią i jej okolicami. Pamiątki dostarczać można do Urzędu Miejskiego w Krobi (biuro nr 4 lub Biuro Obsługi Klienta) do 13 lutego. Przekazane przedmioty zostaną przyjęte na podstawie stosownego protokołu, a po zakończeniu wystawy, którą zaplanowano na 17 lutego, zwrócone ich właścicielom.

05 lutego 2019 Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska

Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska

W związku z nowelizacją przepisów dotyczących zagadnień ochrony środowiska, a także wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom, których dotyczą wprowadzone zmiany, Wydział Opłat i Baz Danych o Środowisku Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje warsztaty pn. „Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska”.

17 stycznia 2019 W piątek i sobotę żałoba narodowa

W piątek i sobotę żałoba narodowa

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podjął decyzję o dniu żałoby narodowej, która będzie następstwem tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia w wyniku ran, zadanych mu dzień wcześniej przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

17 stycznia 2019 Nowoczesny sprzęt podarowany przez WOŚP trafił do gostyńskiego szpitala. Będzie ratował dzieci.

Nowoczesny sprzęt podarowany przez WOŚP trafił do gostyńskiego szpitala. Będzie ratował dzieci.

Jak informuje szef powiatowego gostyńskiego Sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak: „Do szpitala w Gostyniu trafił kolejny nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pozyskanie go wcale nie było taką łatwą sprawą.

17 stycznia 2019 nteresuje Cię samorząd i praca w administracji? Zapraszamy na staż!

nteresuje Cię samorząd i praca w administracji? Zapraszamy na staż!

Wzorem lat ubiegłych Urząd Miejski w Krobi zachęca wszystkie osoby, które chciałyby poznać arkana pracy urzędniczej, do złożenia dokumentów aplikacyjnych na staż w krobskim magistracie. Warto podkreślić, że jest on szansą nie tylko na zdobycie doświadczenia zawodowego w zakresie administracji samorządowej, ale również zyskanie bądź poszerzenie kompetencji, które mogą się okazać kluczowe w przypadku poszukiwania pracy w przyszłości.

17 stycznia 2019 Nieodpłatna pomoc prawna na nowych zasadach

Nieodpłatna pomoc prawna na nowych zasadach

W związku z nowelizacją ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, od 1 stycznia 2019 r. zmieniły się zasady udzielania mieszkańcom gminy Krobi nieodpłatnej pomocy prawnej.

16 stycznia 2019 43 922,09 zł dla najmłodszych polskich pacjentów

43 922,09 zł dla najmłodszych polskich pacjentów

13 stycznia, już po raz 27., „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane w czasie jej tegorocznego „koncertu” środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego do specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami tzw. II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

18 grudnia 2018 Mieszkańcy sześciu sołectw już zdecydowali.

Mieszkańcy sześciu sołectw już zdecydowali.

14 grudnia w Kuczynce i Pijanowicach odbyły się ostatnie z zaplanowanych na 2018 rok wyborów sołtysów i rad sołeckich. Mieszkańcy pozostałych 16 wiosek wybiorą swoich przedstawicieli w styczniu przyszłego roku. Przypomnijmy, że 3 grudnia br. Rada Miejska w Krobi podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenie wyborów sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Krobia na kolejną - 4-letnią kadencję.