Nasz profil YouTube Projekty Unijne

Aktualności

23 listopada 2020 Przyłącz się do akcji Mikołaje 2020!

Przyłącz się do akcji Mikołaje 2020!

Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie oraz Stowarzyszenie "Dziecko" zapraszają do udziału w 13. edycji akcji "Mikołaje".

17 listopada 2020 Jak gruszki na wierzbie wyrosły

Jak gruszki na wierzbie wyrosły

Pandemiczna rzeczywistość, w której przyszło nam obecnie żyć, niewątpliwie wyznacza granice nie tylko naszej codziennej aktywności zawodowej i społecznej, ale również szeregu przedsięwzięć sportowych, oświatowych czy kulturalnych. Niejednokrotnie, w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zmuszeni jesteśmy rezygnować z udziału w wydarzeniach w ich tradycyjnej formie bądź co najmniej ograniczyć ich zakres.

12 listopada 2020 Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Skromniejszy niż w latach poprzednich przebieg mają tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości na ziemi krobskiej. Panująca pandemia koronawirusa oraz towarzyszący jej szereg obostrzeń sprawiły, że zrezygnowano m.in. z manifestacji patriotycznej na krobskim Rynku oraz okolicznościowego programu artystycznego,

05 listopada 2020 Narodowe Święto Niepodległości w cieniu pandemii

Narodowe Święto Niepodległości w cieniu pandemii

Panująca obecnie sytuacja epidemiologiczna oraz związane z nią ograniczenia, ale przede wszystkim troska o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Krobia sprawiły, że podjęta została decyzja o ograniczeniu programu tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

20 października 2020 Wszystkie ręce na pokład

Wszystkie ręce na pokład

Drodzy mieszkańcy Gminy Krobia. Przed nami ważne wyzwanie do zrealizowania! Już wkrótce w Krobi może stanąć maszt z pięknie powiewającą biało-czerwoną flagą. Co trzeba zrobić?

03 października 2020 Odszedł Andrzej Miałkowski...

Odszedł Andrzej Miałkowski...

Z głębokim żalem przekazujemy Państwu informację o śmierci Andrzeja Miałkowskiego, wieloletniego dyrektora zakładu przetwórstwa owocowo-warzywnego w Pudliszkach i byłego radnego Rady Miejskiej w Krobi, ale również regionalisty, miłośnika i promotora historii, w tym tej lokalnej. Za całokształt swojej działalności śp. Andrzej Miałkowski odznaczony został m.in. wyróżnieniami "Zasłużony dla Gminy Krobia" oraz "Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego".

11 września 2020 Pracownicze Plany Kapitałowe blisko Ciebie

Pracownicze Plany Kapitałowe blisko Ciebie

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zaprasza na konferencję „PPK blisko Ciebie”, dot. funkcjonowania i wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, która odbędzie się 23 września w Poznaniu.

01 września 2020 Cześć ich pamięci!

Cześć ich pamięci!

1 września 1939 roku wojska niemieckie rozpoczęły II wojnę światową, bombardując most w Tczewie i Wieluń. Atak ten nastąpił na kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein”, oddanymi w kierunku Westerplatte.

14 sierpnia 2020 Zmiana dojścia do budynku

Zmiana dojścia do budynku

Urząd Miejski w Krobi informuje, że w związku z realizacją inwestycji pod nazwą: „Rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia Centrum – wyspa kasztelańska - centrum kulturalne i społeczne – przepust grobli”, występują obecnie utrudnienia w dostępie do budynku mieszkalno-administracyjnego na Wyspie Kasztelańskiej od strony Placu Tadeusza Kościuszki. Alternatywny dostęp wyznaczony został od strony Rowu Krobskiego i stanowi go tymczasowy pomost pontonowy. W związku z powyższym, mając na celu zapewnienie sprawnego i niezakłócanego przeprowadzenia w/w prac oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy o korzystanie z alternatywnego dojścia do obiektu.

27 maja 2020 Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy w naszym kraju Dzień Samorządu Terytorialnego. Ponieważ wszyscy mieszkańcy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową, dzisiejsze święto jest tak naprawdę świętem nas wszystkich. Stąd też właśnie życzenia kierujemy w stronę tych osób, które współtworzą samorząd, pracują bądź pracowały dla dobra lokalnej społeczności, pracowników samorządowym, radnych, a także sołtysów i członków rad sołeckich. Życzymy Państwu niesłabnącego zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim, którzy w sposób szczególny włączają się w rozwój lokalnej wspólnoty samorządowej dziękujemy również za ich dotychczasowe zaangażowanie, profesjonalizm oraz wszelkie podjęte inicjatywy na rzecz mieszkańców gminy Krobia. Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Mariusz Duda