Aktualności

29 marca 2024 Informacja o wynikach konsultacji społecznych „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”

Informacja o wynikach konsultacji społecznych „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”

W związku z zakończeniem konsultacji społecznych projektu „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”, Burmistrz Krobi przedstawia poniżej informację z wynikami przeprowadzonych konsultacji.

19 marca 2024 Biskupiański Gościniec laureatem konkursu „Miejsce Ciekawe”

Biskupiański Gościniec laureatem konkursu „Miejsce Ciekawe”

Dzisiaj delegacja Gminy Krobia uczestniczyła w Zgromadzeniu Ogólnym Członków Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW) w Zduńskiej Woli (woj. Łódzkie). Podczas uroczystej konferencji wyłoniono laureatów konkursu „Miejsce Ciekawe”.

29 lutego 2024 Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki numer 256/2 położonej w Pudliszkach i działki numer 246 położonej w Kuczynie https://krobia.biuletyn.net/adm/?aktl=21

22 stycznia 2024 Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej doceniona przez ekspertów.

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej doceniona przez ekspertów.

XIII edycja konkursu „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce”, organizowanego przez Oddział TUP w Poznaniu, została zakończona. Zgodnie z regulaminem konkursu składanie zgłoszeń do konkursu miało miejsce do dnia 20 grudnia 2023 r. Wpłynęło 11 zgłoszeń.

13 listopada 2023 Cukiernicy nie dali szans rywalo

Cukiernicy nie dali szans rywalo

Zwycięstwem rodziny Państwa Hartung zakończyła się tegoroczna, XI edycja Krobskiej Gry Miejskiej. Ponieważ zabawa dotyczyła w tym roku historii rzemieślnictwa na terenie gminy Krobia, jej uczestnicy wykazać musieli się m.in. umiejętnością cięcia drew oraz znajomością herbów cechowych.

25 października 2023 Ruszają zapisy do XI Krobskiej Gry Miejskiej

Ruszają zapisy do XI Krobskiej Gry Miejskiej

11 listopada br. odbędzie się już XI edycja Krobskiej Gry Miejskiej. W tym roku poświęcona ona zostanie rzemiosłom, które na stałe wpisały się w historię gminy Krobia i po dziś dzień są jej nieodzownym elementem. Do zabawy zapraszamy 3-osobowe drużyny, które stworzyć mogą uczniowie, członkowie rodzin czy też znajomi.

26 września 2023 Krobia może być wzorem dla innych samorządów

Krobia może być wzorem dla innych samorządów

Wizytą Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka w Krobi zakończyła się rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia-centrum.

18 września 2023 Kolejny krok do oficjalnego partnerstwa

Kolejny krok do oficjalnego partnerstwa

10 września podczas XI Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak oraz Burmistrz Gminy Torczyn Jurij Krewskii podpisali list intencyjny dotyczący współpracy partnerskiej między krobskim samorządem i ukraińską hromadą (odpowiednikiem gminy) Torczyn.

07 lipca 2023 To był tydzień pełen atrakcji

To był tydzień pełen atrakcji

W pierwszym tygodniu wakacji, z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemia Krobska oraz Szkoły Podstawowej w Krobi, zorganizowane zostały półkolonie letnie dla dzieci.

07 lipca 2023 Poszła Biskupianka do Gogolina...

Poszła Biskupianka do Gogolina...

24 i 25 czerwca br. swoje 800-lecie obchodziła Gmina Gogolin, należąca, tak jak Gmina Krobia, do Stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz