Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz

Aktualności

16 marca 2023 Pomoc Ukrainie

Pomoc Ukrainie

W związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie, w miarę możliwości, darów, które trafią do obywateli Ukrainy przebywających w rejonach objętych działaniami wojennymi oraz do ukraińskich żołnierzy.

14 marca 2023 Połączyli siły by zwiększyć bezpieczeństwo

Połączyli siły by zwiększyć bezpieczeństwo

10 marca w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT w Krobi podpisane zostało porozumienie o współpracy edukacyjno-wychowawczej, której zasadniczym celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Krobia.

14 marca 2023 Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych

Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych

Od 2011 roku, kiedy to Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wspominamy w tym dniu wszystkich tych, którzy walcząc po zakończeniu II wojny światowej jako żołnierze antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, oddali swoje życie za to, by nasze państwo nie uległo sowietyzacji.

07 marca 2023 Wymień „kopciucha” przy wsparciu Gminy Krobia

Wymień „kopciucha” przy wsparciu Gminy Krobia

Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym z ochroną powietrza przypominamy, że Gmina Krobia udziela dotacji celowych na wymianę „kopciuchów” na ekologiczne źródła ciepła. Wartość dofinansowania z budżetu samorządu na przeprowadzenie wymiany źródła ciepła wynosi 50% kosztów zakupu i/lub montażu, jednak nie więcej niż 3 000,00 zł.

10 luty 2023 Zagrożenia dla społeczności lokalnej wynikające z ochrony złóż kopalin w Polsce

Zagrożenia dla społeczności lokalnej wynikające z ochrony złóż kopalin w Polsce

10 lutego br. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT w Krobi odbyła się konferencja poświęcona istotnemu zagadnieniu jakim są zagrożenia dla społeczności lokalnej wynikające z ochrony złóż kopalin w Polsce. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Krobia, Stowarzyszenie Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski „Samorząd dla Zrównoważonego Rozwoju” oraz Fundacja ,,Rozwój TAK - Odkrywki NIE" i Związek Gmin Wiejskich RP. W konferencji wzięli udział m. in. przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych z Wielkopolski, na terenie których udokumentowano złoża węgla brunatnego.

10 stycznia 2023 To już kolejne takie urządzenie

To już kolejne takie urządzenie

W dniu wczorajszym na frontowej ścianie budynku administracyjno-mieszkalnego na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi zamontowany został, kolejny już na terenie gminy Krobia, automatyczny, zewnętrzny defibrylator (AED). Warto w tym miejscu przypomnieć, że AED jest wysoko zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które wykorzystywane jest w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

20 grudnia 2022 Gmina Krobia z europejską nagrodą!

Gmina Krobia z europejską nagrodą!

Gmina Krobia doceniona została przez międzynarodową komisję konkursową Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi ARGE za szczególne osiągnięcia w wielu dziedzinach rozwoju wsi.

05 grudnia 2022 Dzień Wolontariusza 2022

Dzień Wolontariusza 2022

5 grudnia obchodzimy Wasze święto - ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas, energię i siły dla drugiego człowieka, zwierząt czy środowiska. Dziękując za Wasze dotychczasowe zaangażowanie i bezinteresowną pomoc życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam wytrwałości oraz wiary w dobro, które niesiecie.

21 listopada 2022 Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzimy 21 listopada, w imieniu samorządu Gminy Krobia składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom systemu pomocy społecznej, a przede wszystkim tym, którzy obejmują wsparciem i opieką mieszkańców gminy Krobia.

14 listopada 2022 Poszukiwali zaginionego pamiętnika

Poszukiwali zaginionego pamiętnika

Dwadzieścia dwie drużyny wzięły udział w tegorocznej Krobskiej Grze M(W)iejskiej, która tradycyjnie już zorganizowana została przez Gminę Krobia i Stowarzyszenie „Ziemia Krobska” w dniu Narodowego Święta Niepodległości.