Inwestycje

08 października 2018 Nowa droga w Domachowie

Nowa droga w Domachowie

Rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej na południowym zapłociu Domachowa, w ramach której, na 185 metrach, wylany zostanie m.in. asfaltowy dywanik.

08 października 2018 Niepart i Gostkowo połączyła ścieżka.

Niepart i Gostkowo połączyła ścieżka.

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej pomiędzy Niepartem a Gostkowem. Nowy trakt ma 560 metrów. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli przemieszczać się bezpiecznie pomiędzy miejscowościami. Inwestycję współfinansowała gmina Krobia.

30 września 2018 Wielu rodziców z pewnością się ucieszy

Wielu rodziców z pewnością się ucieszy

Istnieje spora szansa na to, że w przyszłym roku uruchomiony zostanie w Krobi publiczny żłobek, będący jedną z form opieki nad dziećmi do 3 roku życia, umożliwiającą rodzicom godzenie pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi.

30 września 2018 W trosce o środowisko naturalne

W trosce o środowisko naturalne

Rozpoczęła się kolejna inwestycja związana z ochroną środowiska na terenie gminy Krobia. Za kwotę ok. 2,8 mln złotych przebudowana i rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Gogolewie.

20 września 2018 Zagłosowali za boiskiem

Zagłosowali za boiskiem

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na terenie Krobi powstanie kolejne boisko sportowe. Wniosek o jego budowę, złożony przez uczestników spotkania w sprawie Funduszu Miejskiego Krobi na 2019 r., które odbyło się 19 września br.

11 września 2018 Świetlica w pełnej krasie

Świetlica w pełnej krasie

Zakończył się ostatni etap prac związanych z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń gospodarczych na świetlicę wiejską w Pijanowicach.

10 września 2018 Z myślą o mieszkańcach

Z myślą o mieszkańcach

Już wkrótce zasób mieszkaniowy Gminy Krobia powiększy się o kolejne 4 lokale komunalne. W Domachowie powstanie bowiem dwukondygnacyjny budynek, w którym wyodrębnione zostaną 2 lokale o pow. 49,68m2 oraz 2 o powierzchni 59,52 m2.

05 września 2018 Chcą szukać ropy i gazu na terenie gminy Krobia

Chcą szukać ropy i gazu na terenie gminy Krobia

W związku z wpłynięciem do Urzędu Miejskiego w Krobi wniosku Ministerstwa Środowiska o zaopiniowanie projektu decyzji na udzielenie koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego ze złóż na obszarze „Leszno” (obejmujące część obszaru gminy Krobia),

05 września 2018 W Krobi powstanie centrum edukacji ekologicznej.

W Krobi powstanie centrum edukacji ekologicznej.

Do końca 2020 roku, na terenie Szkoły Podstawowej w Krobi, stanąć ma budynek edukacji ekologicznej. Obiekt rozszerzy ofertę Lokalnego Centrum Popularyzacji Nauki Edukacji Innowacji w Krobi (tzw. Małego Kopernika) o nowy obszar, czyli edukację ekologiczną.

23 sierpnia 2018 Można składać wnioski o dotację na wymianę pieca!

Można składać wnioski o dotację na wymianę pieca!

Urząd Miejski w Krobi informuje, że w związku z wejściem w życie Uchwały Nr XLVIII/411/2018 Rady Miejskiej w Krobi z dnia 24 lipca 2018 r w sprawie zasad udzielenia dotacji celowej z budżetu Gminy Krobia na dofinansowanie kosztów wymiany ciepła w budynkach i lokalach położonych na terenie gminy Krobia w celu ograniczania niskiej emisji, składać można już wnioski o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła. Wnioski pobrać można w biurze nr 7 Urzędu Miejskiego w Krobi, a złożyć je należy w Biurze Obsługi Klienta UM w Krobi (ul. Rynek 1)