Inwestycje

18 października 2019 Burmistrz Krobi ogłasza przetarg na sprzedaż pojazdów mechanicznych

Burmistrz Krobi ogłasza przetarg na sprzedaż pojazdów mechanicznych

Burmistrz Krobi ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż koparko-ładowarki i ciągników rolniczych

19 września 2019 Dobra współpraca zawsze popłaca

Dobra współpraca zawsze popłaca

9 września dokonano odbioru kolejnej inwestycji drogowej na terenie gminy Krobia. W Wymysłowie wybudowana została droga z kostki betonowej, której długość wynosi blisko 140 mb. W ramach zadania zlikwidowano również przydrożny rów, który zabudowany został kolektorem kanalizacji deszczowej wraz z studniami rewizyjnymi.

12 kwietnia 2019 Dla komfortu piłkarzy i nie tylko

Dla komfortu piłkarzy i nie tylko

Kilka dni temu, na boisku sportowym w Chwałkowie, zamontowana została nowa wiata stadionowa. Metalowa konstrukcja o długości 6,12 m. pokryta jest w całości poliwęglanem komorowym oraz wyposażona w 13 siedzisk.

07 marca 2019 Promesa już jest. O reszcie zadecydują radni

Promesa już jest. O reszcie zadecydują radni

6 marca Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak odebrał z rąk Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Kazimierza Kuberskiego, opiewającą na 750 tys. zł, promesę na utworzenie w Krobi żłobka. Dokument ten jest konsekwencją wniosku, złożonego przez Gminę Krobia w ramach rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch+" (edycja 2019).

17 stycznia 2019 Co dalej z planami w sprawie Krobskiego Centrum Usług Społecznych

Co dalej z planami w sprawie Krobskiego Centrum Usług Społecznych

14 stycznia odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na wykonanie, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zadania pn.: Krobskie Centrum Usług Społecznych (KCUS). Do Urzędu Miejskiego w Krobi wpłynęły dwie oferty: konsorcjum budowlanego PB Kontrakt Sp. z o.o., Sp. komandytowa, Wilkowice (lider) i Usługi Budowlane - Piotr Giera, Dzięczyna (partner), opiewająca na kwotę brutto 6 430 000,00 zł oraz konsorcjum budowlanego Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ABAKUS Małgorzata Baryga – Góralska, Leszno (lider) i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAND - BUD Zdzisław Baryga, Leszno (partner), oszacowana na 6 789 600,00 zł.

20 grudnia 2018 Na zdrowie? Nie tym razem!

Na zdrowie? Nie tym razem!

Od kilku dni na terenie Krobi i Pudliszek działają dwa czujniki monitorujące jakość powietrza. Urządzenia zostały zamontowane na budynkach Szkoły Podstawowej w Pudliszkach oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi i przedstawiają dane o temperaturze powietrza, jego wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10.

13 grudnia 2018 24 mieszkańców już skorzystało z okazji

24 mieszkańców już skorzystało z okazji

We wrześniu br. krobski samorząd ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach położonych na terenie gminy Krobia.

22 listopada 2018 Kolejne drogi utwardzone

Kolejne drogi utwardzone

Zakończono prace związane z przebudową dróg śródpolnych w obrębie Sułkowic, Bukownicy i Chwałkowa, które realizowano w ramach gminnego zadania „Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szerokości min. 4m”.

22 listopada 2018 Czekamy na propozycje nazw ulic!

Czekamy na propozycje nazw ulic!

W związku z rozwojem terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową na obszarze miasta Krobia, zlokalizowanych w rejonie dworca PKP oraz wynikającą z tego koniecznością nadania nazw dwóm nowym ulicom, zachęcamy Państwa do przedkładania propozycji tychże nazw.