Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Inwestycje

03 listopada 2022 Przedszkole już po remoncie

Przedszkole już po remoncie

W połowie października dobiegła końca kolejna inwestycja związana z termomodernizacją gminnych obiektów użyteczności publicznej. W zmodernizowanym budynku Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach (przy ul. Fabrycznej) wykonano przede wszystkim roboty budowlane mające na celu zmniejszenie zużycia energii oraz poprawiające estetykę obiektu. .

11 października 2022 Współpraca popłaca

Współpraca popłaca

Dzięki współpracy Powiatu Gostyńskiego i krobskiego samorządu zrealizowano kolejną inwestycję drogową na terenie gminy Krobia.

08 września 2022 OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w Pudliszkach przy ulicach Krobskiej i Stanisława Fenrycha wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

30 sierpnia 2022 Przedszkole będzie gotowe na przyjęcie przedszkolaków

Przedszkole będzie gotowe na przyjęcie przedszkolaków

Trwają prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku przedszkola samorządowego przy ul. Fabrycznej w Pudliszkach.

20 sierpnia 2022 Rozpoczęto przygotowania do kolejnych inwestycji

Rozpoczęto przygotowania do kolejnych inwestycji

Każdy proces inwestycyjny należy odpowiednio przygotować pod względem technicznym, prawnym oraz organizacyjnym. Przebiega w określonych etapach i wymaga połączenia ze sobą szeregu działań. Pierwszym etapem jest opracowanie szczegółowej dokumentacji technicznej, która pozwoli nie tylko dobrze przeprowadzić cały proces, ale i wstępnie oszacować koszty inwestycji.

20 sierpnia 2022 Zrewitalizowany teren starej gazowni zakwalifikowany do II etapu prestiżowego konkursu.

Zrewitalizowany teren starej gazowni zakwalifikowany do II etapu prestiżowego konkursu.

Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Główny Towarzystwa Urbanistów Polskich zakwalifikował zrewitalizowany obszar starej gazowni w Krobi do drugiego etapu konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce w 2022 roku.

23 lipca 2022 Łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarty.

Łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarty.

Przebudowana ulica Polna w Krobi oraz łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarte. Życzymy bezpiecznej podróży

18 lipca 2022 Ruszyła przebudowa ulicy Fabrycznej

Ruszyła przebudowa ulicy Fabrycznej

Informujemy, że firma P.H.U. Patryk Borowczyk z Krobi rozpoczęła realizację inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową dróg przy ul. Fabrycznej w miejscowości Pudliszki wraz z modernizacją terenu przy Centrum Aktywności Społecznej i Integracji Mieszkańców w Pudliszkach”.

18 lipca 2022 Blisko 6,3 mln. zł na inwestycje w obiekty oświatowe.

Blisko 6,3 mln. zł na inwestycje w obiekty oświatowe.

Gmina Krobia uzyskała kolejne środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Tym razem nabór był dedykowany dla gmin, w których funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej tzw. PGR-y.

05 lipca 2022 Dzięki współpracy pięknieje Bukownica

Dzięki współpracy pięknieje Bukownica

28 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami miejscowości Bukownica, które dotyczyło przygotowania się do realizacji kilku działań w ramach otrzymanego dofinansowania. Warto zaznaczyć, że Gmina Krobia w XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, ogłoszonym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, otrzymała dofinansowanie w wysokości 18.000,00 zł na realizację zadania dotyczącego rozbudowy świetlicy wiejskiej w Bukownicy poprzez wykonanie zadaszenia nad tarasem.