Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Inwestycje

23 lipca 2022 Łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarty.

Łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarty.

Przebudowana ulica Polna w Krobi oraz łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarte. Życzymy bezpiecznej podróży

18 lipca 2022 Ruszyła przebudowa ulicy Fabrycznej

Ruszyła przebudowa ulicy Fabrycznej

Informujemy, że firma P.H.U. Patryk Borowczyk z Krobi rozpoczęła realizację inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową dróg przy ul. Fabrycznej w miejscowości Pudliszki wraz z modernizacją terenu przy Centrum Aktywności Społecznej i Integracji Mieszkańców w Pudliszkach”.

18 lipca 2022 Blisko 6,3 mln. zł na inwestycje w obiekty oświatowe.

Blisko 6,3 mln. zł na inwestycje w obiekty oświatowe.

Gmina Krobia uzyskała kolejne środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Tym razem nabór był dedykowany dla gmin, w których funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej tzw. PGR-y.

05 lipca 2022 Dzięki współpracy pięknieje Bukownica

Dzięki współpracy pięknieje Bukownica

28 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami miejscowości Bukownica, które dotyczyło przygotowania się do realizacji kilku działań w ramach otrzymanego dofinansowania. Warto zaznaczyć, że Gmina Krobia w XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, ogłoszonym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, otrzymała dofinansowanie w wysokości 18.000,00 zł na realizację zadania dotyczącego rozbudowy świetlicy wiejskiej w Bukownicy poprzez wykonanie zadaszenia nad tarasem.

13 czerwca 2022 Niebawem kolejne termomodernizacje

Niebawem kolejne termomodernizacje

6 czerwca podpisana została umowa pomiędzy Gminą Krobia a firmą „RAF-MAL Zakład Usługowo – Remontowy Rafał Piotrowski w Gostyniu, której zakres obejmuje termomodernizację Szkoły Podstawowej im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi, Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi oraz termomodernizację i przebudowę Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi.

03 czerwca 2022 Rozpoczynamy budowę ścieżki bitumicznej na dwóch odcinkach: Żychlewo-Krobia i Krobia-Kuczyna (DW 434

Rozpoczynamy budowę ścieżki bitumicznej na dwóch odcinkach: Żychlewo-Krobia i Krobia-Kuczyna (DW 434

Determinacja trzech samorządów - gminnego, powiatowego i wojewódzkiego po raz kolejny przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców. Niebawem rozpocznie się budowa ścieżki pieszo-rowerowej Krobia-Żychlewo oraz Krobia - Kuczyna. Zakres planowanych robót obejmuje budowę ścieżek asfaltowych o szerokości 2,5 m na odcinku blisko 2,2 km, zjazdów na posesje oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

24 maja 2022 Uwaga kierowcy!

Uwaga kierowcy!

W związku z trwającymi pracami w ramach przebudowy sieci gazowej na odcinku od rynku do skrzyżowania ulic Biskupiańskiej i Poznańskej, a także planowanym remontem chodnika na ulicy Biskupiańskiej (od strony ulicy Powstańców Wlkp.) uprzejmie informujemy, że w dniach od 25.05 (środa) do 27.05 (piątek) zamknięta zostanie dla ruchu kołowego ulica Biskupiańska.

10 maja 2022 Lokalny przedsiębiorca zmodernizuje przedszkole w Pudliszkach

Lokalny przedsiębiorca zmodernizuje przedszkole w Pudliszkach

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja kolejnego budynku użyteczności publicznej w naszej Gminie.

04 kwietnia 2022 Kolejne miliony na gminne drogi

Kolejne miliony na gminne drogi

W najbliższym czasie rozpocznie się kolejna duża inwestycja drogowa w gminie Krobia. 28 marca krobski samorząd oraz lokalna firma P.H.U. Patryk Borowczyk z Krobi podpisały bowiem umowę na przebudowę z rozbudową dróg przy ul. Fabrycznej w Pudliszkach wraz z modernizacją terenu przy Centrum Aktywności Społecznej i Integracji Mieszkańców w Pudliszkach.

09 marca 2022 Będzie czysto i wygodnie

Będzie czysto i wygodnie

1 marca zakończono prace związane z utwardzeniem terenu przy boisku sportowym i świetlicy wiejskiej w Kuczynie. W obydwu lokalizacjach ułożono kostkę brukową oraz obrzeża.