Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

14 września 2021 Droga poprawiła dostęp do usług publicznych

Droga poprawiła dostęp do usług publicznych

Dzięki sprawnej pracy wykonawcy, wraz z upływem okresu wakacyjnego dobiegła końca budowa drogi dojazdowej do Gminnego Żłobka, oddziału Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami" oraz Krobskiego Centrum Usług Społecznych, mieszczących się przy ulicy Powstańców Wlkp. w Krobi (na terenie dawnej gazowni).

14 września 2021 Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Rynku w Krobi!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Rynku w Krobi!

W związku ze wznowieniem prac przy rewitalizacji Rynku w Krobi wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu. Zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę, całkowicie zamknięta zostaje dla ruchu kołowego pierzeja północna (od strony sklepu "VOLTA").

14 września 2021 Stara Gazownia połączyła pokolenia

Stara Gazownia połączyła pokolenia

12 września br. na terenie dawnej gazowni przy ul. Powstańców Wlkp, w Krobi odbyły się "Drzwi otwarte" Krobskiego Centrum Usług Społecznych, Żłobka Gminnego oraz Oddziału Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi.

13 września 2021 Domachowo w Sieci Najciekawszych Wsi!!!

Domachowo w Sieci Najciekawszych Wsi!!!

Jednym z punktów dzisiejszej konferencji w Gmina Jemielnica pt. "Najciekawsze i SMART. Promocja obszarów wiejskich w oparciu o nowoczesne technologie" było uroczyste wręczenie kolejnych certyfikatów wsi Sieci Najciekawszych Wsi.

09 września 2021 Przebudowa ulic dobiegła końca

Przebudowa ulic dobiegła końca

W ostatnich dniach sierpnia dobiegła końca inwestycja obejmująca przebudowę ulic Cichej i Kwiatowej w Krobi, której wykonawcą była firm „AS” Piotr Frąckowiak z Gostynia.

08 września 2021 Modernizacja drogi dobiegła końca

Modernizacja drogi dobiegła końca

W ostatnich dniach sierpnia zakończono kolejną inwestycję drogową na terenie gminy Krobia. Na odcinku ponad 170 mb. utwardzono płytami betonowymi i kostką brukową drogę gminną w Posadowie, biegnącą od skrzyżowania z drogą powiatową do tzw. zapłocia od strony gminy Pępowo.

08 września 2021 Przebudowano kolejną drogę

Przebudowano kolejną drogę

Dzięki pozyskiwanym systematycznie z budżetu Województwa Wielkopolskiego dotacjom na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych, także i w tym roku możliwe było wykonanie nawierzchni z kruszywa kamiennego na jednej z gminnych dróg, biegnącej z Gogolewa w kierunku Rogowa. W ramach prac zrealizowanych na odcinku 1,1 km wykonano profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne, a następnie ułożono nawierzchnię z tłucznia granitowego. Wartość inwestycji, której wykonawcą byłą firma Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi, wyniosła 142 008,54 zł. Jak wspomniano wcześniej, na realizację zadania Gmina Krobia pozyskała dotację z budżetu Województwa Wielkopolskiego, która w tym roku wyniosła 123 750 zł zł. Warto także wspomnieć, iż przy części drogi zostało posadzonych w poprzednich latach kilkadziesiąt drzew, które przyczyniają się to uatrakcyjnienia tego miejsca. Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, iż właśnie ten ciąg komunikacyjny wykorzystywany jest często przez mieszkańców okolicznych wiosek do odbywania wycieczek rowerowych, na co duży wpływa ma bez wątpienia sąsiedztwo jednego z nielicznych kompleksów leśnych w naszej gminie.

06 września 2021 Zapraszamy do propozycji dla nazwę nowej ulicy w Krobi

Zapraszamy do propozycji dla nazwę nowej ulicy w Krobi

W związku z budową łącznika ulic Polnej, Targowej i Kobylińskiej w Krobi oraz rozwojem terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową zlokalizowanych w ww. rejonie, istnieje konieczność nadania nazwy ulicy.

03 września 2021 Zapraszamy do rekrutacji na semestr WODA na zajęcia dodatkowe  w Małym Koperniku

Zapraszamy do rekrutacji na semestr WODA na zajęcia dodatkowe w Małym Koperniku

W dniach od 13 do 14 września 2021 r. odbywać się będzie rekrutacja uczniów na semestr WODA na zajęcia dodatkowe prowadzone metodą doświadczeń i eksperymentów przez animatorów w Małym Koperniku w Krobi w związku z realizacją projektu pn. „Nauka przez doświadczanie i eksperymentowanie w Lokalnym Centrum Popularyzacji, Nauki i Edukacji i Innowacji w Krobi.”

02 września 2021 Zapraszamy do współtworzenia budżetu Gminy Krobia na 2022 rok!

Zapraszamy do współtworzenia budżetu Gminy Krobia na 2022 rok!

Trwają już prace nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krobia na rok 2022. Wzorem lat ubiegłych Mieszkańcy mogą składać wnioski o ujęcie w tym projekcie przedsięwzięć, które z ich perspektywy są istotnymi dla efektywnego funkcjonowania naszej Gminy.