Aktualności

12 kwietnia 2024 Wiedzą jak dbać o środowisko

Wiedzą jak dbać o środowisko

Dzisiaj uczniowie wraz z opiekunem z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi dokonali nowych nasadzeń na gminnych terenach w Krobi. Wykorzystując dobrą pogodę, w znakomitych nastrojach, pogłębili wiedzę praktyczną z zakresu ogrodnictwa oraz ochrony środowiska.

12 kwietnia 2024 O ekologii w Małym Koperniku

O ekologii w Małym Koperniku

9 kwietnia br. rozpoczęła się realizacja projektu: „Organizacja zajęć edukacyjnych i festynu ekologicznego dla mieszkańców Gminy Krobia”

29 marca 2024 Informacja o wynikach konsultacji społecznych „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”

Informacja o wynikach konsultacji społecznych „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”

W związku z zakończeniem konsultacji społecznych projektu „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”, Burmistrz Krobi przedstawia poniżej informację z wynikami przeprowadzonych konsultacji.

27 marca 2024 Inwestycje w infrastrukturę na terenach wiejskich.

Inwestycje w infrastrukturę na terenach wiejskich.

Miesiąc marzec był okresem, w którym realizowano inwestycje przy obiektach gminnych w Gogolewie i Przyborowie.

26 marca 2024 Ruszyły prace

Ruszyły prace

Rozpoczęto budowę hali sportowej wraz z zapleczem realizowanej przez Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart, który tworzą gminy: Miejska Górka i Krobia.

26 marca 2024 Nagrody Sportowe Gminy Krobia przyznane po raz drugi

Nagrody Sportowe Gminy Krobia przyznane po raz drugi

25.660,00 zł – tyle wynosi pula nagród finansowych dla sportowców i trenerów z terenu gminy Krobia za wysokie wyniki uzyskane w sporcie w 2023 roku. 25 marca br. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT w Krobi odbyła się gala wręczenia Nagród Sportowych Gminy Krobia w ramach podsumowania drugiej edycji naboru wniosków o ich przyznanie.

23 marca 2024 Wodna przygoda już za nami

Wodna przygoda już za nami

W sobotni poranek, 23 marca br., dobyło się w Krobi święto wody. Teren Wyspy Kasztelańskiej na co dzień zapewniający wypoczynek, naukę i zabawę w towarzystwie wody, stał się jeszcze bardziej niebieski. Wszystko za sprawą tematycznych dekoracji: balonów, wstążek, bratków, edukacyjnych plakatów, itp.

19 marca 2024 Biskupiański Gościniec laureatem konkursu „Miejsce Ciekawe”

Biskupiański Gościniec laureatem konkursu „Miejsce Ciekawe”

Dzisiaj delegacja Gminy Krobia uczestniczyła w Zgromadzeniu Ogólnym Członków Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW) w Zduńskiej Woli (woj. Łódzkie). Podczas uroczystej konferencji wyłoniono laureatów konkursu „Miejsce Ciekawe”.

15 marca 2024 Odbędzie się remont kanalizacji deszczowej

Odbędzie się remont kanalizacji deszczowej

W dniu 14 marca podpisano pomiędzy Gminą Krobia a firmą P.H.U. Patryk Borowczyk z Krobi umowę na realizację zadania obejmującego przebudowę kanalizacji deszczowej w ulicy Poznańskiej oraz modernizację ulicy Powstańców Wlkp. w Krobi.

13 marca 2024 Kolejne dokumentacje na budowę dróg gminnych

Kolejne dokumentacje na budowę dróg gminnych

W ostatnich dniach zostały podpisane pomiędzy Gminą Krobia a firmą Tomasz Bem BEM PROJEKT z Krobi umowy na opracowanie dokumentacji projektowych na budowę ulic Wiosenna, Ogrodowa i Łącznikowa w Krobi. Zakres dokumentacji obejmować będzie przede wszystkim budowę nawierzchni, sieci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz