Aktualności

17 października 2018 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 17 października 2018 r. na Wyspie Kasztelańskiej w Sali Przemysła II odbyła się uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Krobi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni Goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Pan Łukasz Kubiak, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Genowefa Skrobała oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli.

17 października 2018 Niewiedza czy kłamstwo?

Niewiedza czy kłamstwo?

W dniu 16 października 2018 r., na portalu Gostyń24.pl oraz w tygodniku "Życie Gostynia" zostały opublikowane wywiady z Panią Pauliną Wajnert - kandydatką na stanowisko burmistrza Krobi (jeden z nich - na portalu Gostyń24.pl, jest materiałem sponsorowanym). Ze względu na nieprawdziwe informacje w nich zawarte, pragnę ustosunkować się do treści wywiadów. Ponieważ ze względu na wagę sprawy nie można uczynić tego w kilku zdaniach, zachęcam Państwa do przeczytania całej treści mojej odpowiedzi w powyższym temacie. Gdyby jednak nie znaleźli na to Państwo czasu, namawiam do zapoznania się z graficznym porównaniem słów Pani Pauliny Wajnert z tym, co jest prawdą.

15 października 2018 Odszedł Henryk Busz

Odszedł Henryk Busz

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o śmierci Sołtysa Sułkowic Jerzego Stachowiaka. Dziś przyszło nam przekazać kolejną smutną informację. W wieku 65 lat zmarł Henryk Busz - radny Rady Miejskiej w Krobi, który mandat ten sprawował od 2010 roku. W latach 2007-2015 był on również sołtysem Sułkowic, a od 2015 r. przewodniczył miejscowej Radzie Sołeckiej.

11 października 2018 Czy bociany przylecą do nowego gniazda?

Czy bociany przylecą do nowego gniazda?

W lipcu br. w miejscowości Chumiętki powstało nowe miejsce lęgowe dla bociana białego. Gmina Krobia z początkiem roku wystąpiła z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. "Poprawa warunków bytowych bociana białego poprzez budowę platformy pod gniazdo w miejscowości Chumiętki".

10 października 2018 Biegiem, truchtem i spacerem do niepodległości

Biegiem, truchtem i spacerem do niepodległości

Ponad 900 uczestników zgromadził tegoroczny Bieg Jesieni, który 7 października odbył się Karcu. Jak każdego roku na polanie przy leśniczówce zgromadzili się miłośnicy biegania, spacerów i turystyki rowerowej, by po wspólnej rozgrzewce wyruszyć w 3,5 - kilometrową trasę, wiodącą w zdecydowanej większości leśnymi duktami.

10 października 2018 Zagłosuj na szkołę w Starej Krobi i pomóż jej wygrać 1000 książek!

Zagłosuj na szkołę w Starej Krobi i pomóż jej wygrać 1000 książek!

400 szkół z całej Polski zgłosiło się do tegorocznej edycji konkurs "Tysiąc powodów, by czytać", zorganizowanego przez sieć Empik.

10 października 2018 Zapraszamy do udziału w warsztacie

Zapraszamy do udziału w warsztacie

Zapraszamy do udziału w warsztacie w sprawie "Zbiórek publicznych bez tajemnic" - 18 października 2018 o godz. 15:30 - Wyspa Kasztelańska w Krobi

10 października 2018 Zapraszamy na LII sesję  Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na LII sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak serdecznie zaprasza na LII sesję Rady Miejskiej w Krobi, która odbędzie się w dniu 16 października 2018 r. o godz. 16.30 w auli ZSOiZ w Krobi ul. Ogród Ludowy 2.

09 października 2018 725 lat sołectwa w Domachowie

725 lat sołectwa w Domachowie

Mieszkańcy Domachowa oficjalnie zakończyli projekt “Domachowo wielu pokoleń”, w ramach którego zrealizowany został cykl wydarzeń mających na celu uczczenie 725-lecia utworzenia sołectwa. Inicjatorem projektu była grupa nieformalna “Dla Domachowa”, która działała pod patronatem Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic.

09 października 2018 Oddaj swój głos na sołtysa i sołtyskę roku 2018

Oddaj swój głos na sołtysa i sołtyskę roku 2018

Wszystkich mieszkańców gminy Krobia zapraszamy do udziału w głosowaniu na Sołtysa i Sołtyskę roku 2018, prowadzonym na łamach portalu Gostyń24 i „Gazety gostyńskiej”.