Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

01 grudnia 2021 OTWARTE KONKURSY OFERT NA ROK 2022

OTWARTE KONKURSY OFERT NA ROK 2022

Burmistrz Krobi ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w gminie Krobia w 2022 roku w zakresie kultury fizycznej, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania

29 listopada 2021 Uwaga! Ptasia grypa w powiecie gostyńskim !

Uwaga! Ptasia grypa w powiecie gostyńskim !

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w miejscowości Grodzisko (gmina Poniec), w dniu 25 listopada br. Wojewoda Wielkopolski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów gostyńskiego i leszczyńskiego. Zgodnie z nim ustanowiono obszary:

29 listopada 2021 Granty PPGR – prośba o uzupełnienie dokumentacji

Granty PPGR – prośba o uzupełnienie dokumentacji

Dotyczy Mieszkańców, którzy dotychczas nie złożyli dokumentów potwierdzających zatrudnienie przodka w PPGR W związku ze złożonym wnioskiem w ramach konkursu „Granty PPGR – wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR w rozwoju cyfrowym” i obowiązkiem weryfikacji poprawności danych złożonych

26 listopada 2021 Uwaga, azbest!

Uwaga, azbest!

Informujemy, że przyznano Gminie Krobia pomoc finansową ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji na wsparcie realizacji przedsięwzięcia pn.: „Zbieranie, transport i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest na terenie Gminy Krobia”.

26 listopada 2021 Wrócili z nagrodami

Wrócili z nagrodami

W niedzielę 14 listopada 2021 r. odbył się XXV Konkurs Gwary "Mówimy Gwarą" w Bukówcu Górnym. W tegorocznej jubileuszowej edycji wzięło udział 21 uczestników..

26 listopada 2021 Ostatni etap rewitalizacji coraz bliżej

Ostatni etap rewitalizacji coraz bliżej

15 listopada, pomiędzy Gminą Krobia a firmą JG-BUD Jan Grzybowski z Daszewic, podpisana została umowa na realizację inwestycji pn. „Wyspa Kasztelańska – Centrum Kulturalne i Społeczne” w ramach projektu „Rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia Centrum”.

26 listopada 2021 Zapraszamy do głosowania na projekty Gminy Krobia!

Zapraszamy do głosowania na projekty Gminy Krobia!

Zapraszamy do głosowania na projekty Gminy Krobia! Od środy można głosować na najciekawszą samorządową inwestycję, która została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Ten prestiżowy i darmowy konkurs zorganizowała Polska Agencja Prasowa pod hasłem „Inwestycja z perspektywą”. Krobski samorząd zgłosił dwa przedsięwzięcia:

26 listopada 2021 Inwestycje drogowe przy współpracy dwóch samorządów.

Inwestycje drogowe przy współpracy dwóch samorządów.

Dzięki dobrej współpracy Powiatu Gostyńskiego oraz krobskiego samorządu zrealizowano kolejną inwestycję drogową na terenie gminy Krobia. Tym razem przebudowano odcinek drogi powiatowej w Wymysłowie.

18 listopada 2021 Powstają kolejne tereny zielone

Powstają kolejne tereny zielone

Trwają nasadzenia roślin przy Szkole Podstawowej w Krobi. W prace zaangażowani są uczniowie oraz pracownicy zarówno tejże placówki, jak i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi.

18 listopada 2021 Uwaga kierowcy!

Uwaga kierowcy!

Zgodnie z informacją przekazaną przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. informujemy, że w związku z koniecznością wykonania modernizacji sieci gazowej, w dniu 18 listopada br. (czwartek), w godzinach popołudniowych, nastąpić może wprowadzenie ruchu wahadłowego na wjeździe na Rynek od ulicy Kobylińskiej.