Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

02 sierpnia 2022 Półkolonie „AKADEMIA ŚWIATŁA” w Małym Koperniku za nami

Półkolonie „AKADEMIA ŚWIATŁA” w Małym Koperniku za nami

Dla 60-ciorga uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Krobia tegoroczne wakacje rozpoczęły się „z promykiem słońca”. W terminie 4-15 lipca br. wzięły one bowiem udział w 10-dniowych półkoloniach „AKADEMIA ŚWIATŁA” zorganizowanych przez Gminę Krobia w ramach realizowanego projektu "Nauka poprzez doświadczanie i eksperymentowanie w Lokalnym Centrum Popularyzacji, Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi".

02 sierpnia 2022 Dofinansowanie projektu w ramach programu „Deszczówka”

Dofinansowanie projektu w ramach programu „Deszczówka”

27 lipca w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się spotkanie z udziałem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, podczas którego przedstawiciele Gminy Krobia podpisali umowę o dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego projektu w ramach programu „Deszczówka”.

29 lipca 2022 Praca w Urzędzie Miejskim w Krobi

Praca w Urzędzie Miejskim w Krobi

Burmistrz Krobi poszukuje kandydata na stanowisko urzędnicze ds. ochrony środowiska w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Krobi. Oferujemy pracę w pełnym wymiarze etatu, dającą możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego. Oferty prosimy składać do 09 sierpnia 2022 roku osobiście w Biurze Obsługi Klienta w budynku ratusza lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Krobi, Rynek 1, 63-840 Krobia z dopiskiem na kopercie: „stanowisko ds. ochrony środowiska”. Więcej szczegółów w Biuletynie Informacji Publicznej.

29 lipca 2022  Praca dla animatora w Lokalnym Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi tzw. Małym

Praca dla animatora w Lokalnym Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi tzw. Małym

Burmistrz Krobi poszukuje kandydatów na animatorów w semestrze ŚWIATŁO i/lub GEOGRAFIA I GEOLOGIA w Lokalnym Centrum Popularyzacji, Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi tzw. Małym Koperniku.

27 lipca 2022 Z ministerialną wizytą w Pudliszkach

Z ministerialną wizytą w Pudliszkach

25 lipca przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Pudliszkach odbył się briefing prasowy z udziałem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, podczas którego samorządowcom z terenu powiatu gostyńskiego przekazane zostały promesy w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR.

27 lipca 2022 Kwitnąca gmina Krobia

Kwitnąca gmina Krobia

19 lipca minął termin zgłoszeń w konkursie fotograficznym zatytułowanym „Kwitnący ogród lub balkon”, którego organizatorem jest Gmina Krobia. Wzorem poprzedniego roku konkurs został ogłoszony w związku z przygotowaniami do obchodzonego 8 sierpnia „Wielkiego Dnia Pszczół”

23 lipca 2022 Łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarty.

Łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarty.

Przebudowana ulica Polna w Krobi oraz łącznik pomiędzy ul. Polną i Kobylińską już otwarte. Życzymy bezpiecznej podróży

23 lipca 2022 Wsparcie na zagospodarowanie wody

Wsparcie na zagospodarowanie wody

Gmina Krobia otrzymała z budżetu Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie w ramach programu „Deszczówka”. Wsparcie w kwocie 100 tys. zł przeznaczone zostanie na budowę dwóch podziemnych zbiorników retencyjnych do gromadzenia wód opadowych i roztopowych oraz zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, łączącej zbiorniki z istniejącymi rynnami w budynku Szkoły Podstawowej w Krobi.

22 lipca 2022 Przyznano kolejne dotacje organizacjom pozarządowym

Przyznano kolejne dotacje organizacjom pozarządowym

Burmistrz Krobi rozstrzygnął ogłoszony Zarządzeniem nr 129/2022 Burmistrza Krobi z dnia 12 lipca 2022 roku otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Gminie Krobia w 2022 roku w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

20 lipca 2022

"Nowi" dyrektorzy wybrani

27 i 28 czerwca br. odbyły się rozmowy w ramach konkursów na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Krobi i Starej Krobi, których organem prowadzącym jest Gmina Krobia.