Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

28 listopada 2022 Uwaga azbest!

Uwaga azbest!

Gmina Krobia rozpoczęła nabór wniosków o odbiór i usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na jej terenie. Wniosek wraz z załącznikami pobrać można ze strony internetowej www.krobia.pl lub odebrać w Urzędzie Miejskim w Krobi (Biuro Obsługi Klienta).

23 listopada 2022 Parking przy budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  zostaje zamknięty.

Parking przy budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zostaje zamknięty.

W związku z realizowaną inwestycją obejmującą termomodernizację wraz z przebudową Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi, uprzejmie informujemy, iż od dnia 24 listopada (czwartek) nie będzie możliwy wjazd samochodów na parking przy tym obiekcie.

21 listopada 2022 Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzimy 21 listopada, w imieniu samorządu Gminy Krobia składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom systemu pomocy społecznej, a przede wszystkim tym, którzy obejmują wsparciem i opieką mieszkańców gminy Krobia.

14 listopada 2022 Poszukiwali zaginionego pamiętnika

Poszukiwali zaginionego pamiętnika

Dwadzieścia dwie drużyny wzięły udział w tegorocznej Krobskiej Grze M(W)iejskiej, która tradycyjnie już zorganizowana została przez Gminę Krobia i Stowarzyszenie „Ziemia Krobska” w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

07 listopada 2022 Złóż wniosek o preferencyjny zakup węgla

Złóż wniosek o preferencyjny zakup węgla

W związku z przystąpieniem Gminy Krobia do realizacji rządowego programu preferencyjnej sprzedaży węgla, od 8 listopada br. składać będzie można wnioski o zakup węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych na terenie gminy Krobia.

6 listopada 2022 Przygoda dobiegła końca

Przygoda dobiegła końca

6 listopada w świetlicy wiejskiej w Bukownicy odbyło się spotkanie integracyjno – kulturalne podsumowujące projekt pn.: „Bo w Bukownicy integrujemy się bezpiecznie, tradycyjnie i w zgodzie z naturą!”.

03 listopada 2022 Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek! I tak już od najmłodszych lat!

Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek! I tak już od najmłodszych lat!

Promesy na zakup nowego sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia otrzymały dziś także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z 23 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gostyńskiego.

03 listopada 2022 Będzie taniej i cieplej

Będzie taniej i cieplej

W ostatnich dniach informowaliśmy Państwa o zakończeniu termomodernizacji obiektu przedszkola w Pudliszkach. Nie jest to jednak koniec prac termomodernizacyjnych w obiektach użyteczności publicznej zarządzanych przez Gminę Krobia.

03 listopada 2022 O relacjach polsko-ukraińskich w Krobi

O relacjach polsko-ukraińskich w Krobi

Alla Revutska, która obecnie przebywa na kilkutygodniowym stażu w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu, miała okazję odwiedzić Krobię i zapoznać się z naszym samorządem. Na co dzień jest naczelniczką wydziału organizacyjnego urzędu (wspólnoty terytorialnej – gromady, odpowiednik naszej gminy) w Torczynie w Ukrainie.

03 listopada 2022 Przedszkole już po remoncie

Przedszkole już po remoncie

W połowie października dobiegła końca kolejna inwestycja związana z termomodernizacją gminnych obiektów użyteczności publicznej. W zmodernizowanym budynku Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach (przy ul. Fabrycznej) wykonano przede wszystkim roboty budowlane mające na celu zmniejszenie zużycia energii oraz poprawiające estetykę obiektu. .