Nasz profil YouTube Projekty Unijne

Aktualności

14 stycznia 2021 Ruszają szczepienia dla seniorów! Ważne informacje!

Ruszają szczepienia dla seniorów! Ważne informacje!

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia natomiast zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

14 stycznia 2021 Praca w Urzędzie Miejskim w Krobi

Praca w Urzędzie Miejskim w Krobi

Burmistrz Krobi poszukuje kandydata na stanowisko ds. ochrony środowiska w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Krobi. Oferujemy odpowiedzialną pracę, w pełnym wymiarze etatu, dającą możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego.

14 stycznia 2021 Niech Pan przyjmie jego duszę do Królestwa Światła...

Niech Pan przyjmie jego duszę do Królestwa Światła...

Dziś rano dotarła do nas smutna informacja o śmierci Hieronima Urbańskiego - radnego Rady Miejskiej w Krobi. Po raz pierwszy wyborcy obdarzyli go zaufaniem podczas wyborów uzupełniających, które odbyły się w maju 2012 r.

14 stycznia 2021 Uwaga, ważna informacja!

Uwaga, ważna informacja!

W związku z trwającą przebudową ciągu ulic: Szkolnej, Plac Tadeusza Kościuszki, Ogród Ludowy, Prof. Józefa Zwierzyckiego, informujemy o wystąpieniu kolejnych utrudnień. W dniach 14-15 stycznia (czwartek, piątek) nie będzie możliwy wjazd na Wyspę Kasztelańską, natomiast od soboty 16 stycznia zamknięty zostanie parking przy ulicy Ogród Ludowy (naprzeciw przedszkola). W ciągu najbliższych dni występować będą ponadto znaczne utrudnienia w obrębie Placu Tadeusza Kościuszki. Mając na względzie powyższe, prosimy o parkowanie pojazdów w innych lokalizacjach np. na Rynku, targowisku czy parking przy Orliku.

14 stycznia 2021 Wszyscy mają serca, mamy i my

Wszyscy mają serca, mamy i my

Drodzy mieszkańcy! #krobiazbieranakrętki ❤ Przed Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi stanęło niezwykłe serce. Zachęcamy wszystkich Państwa do zbierania, a następnie wrzucania do niego plastikowych nakrętek.

12 stycznia 2021 Warto wiedzieć!

Warto wiedzieć!

W ramach akcji szczepień przeciwko COVID-19 zachęcamy Państwa do zapoznania się z najważniejszymi informacjami. https://www.gov.pl/web/szczepimysie Informujemy również, że na terenie gminy Krobia, na dzień 11 stycznia 2021 r., utworzone zostały dwa punkty szczepień - w NZOZ Centrum Medyczne Krob-Med, ul. Powstańców Wlkp. 95, Krobia oraz w NZPiSOZ Poradnie Lekarskie Monika Witkowska, ul. Szkolna 1C, Pudliszki. https://fb.watch/2Z7_Eqi3d1/

12 stycznia 2021 Szukasz pomocy? Dowiedz się gdzie ją znajdziesz!

Szukasz pomocy? Dowiedz się gdzie ją znajdziesz!

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego często szukają pomocy i czasem nie wiedzą, gdzie ją znaleźć. Dlatego została przygotowana lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, pozwalająca wybrać źródło pomocy czy wsparcia. Przydaje się ona zwłaszcza, gdy problem, który się pojawił, nie ma wyłącznie charakteru prawnego.

12 stycznia 2021 Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Międzygminny Związek Turystyczny Wielkopolska Gościnna ogłosił konkurs dla mieszkańców wsi, położonych na obszarze działania Związku, polegający na przygotowaniu prezentacji o najciekawszej lub najbardziej oryginalnej atrakcji danej miejscowości. Nagrodą jest organizacja dużej imprezy turystyczno - rekreacyjnej sfinansowanej przez Związek oraz wsparcie finansowe realizacji zgłoszonego w konkursie pomysłu.

08 stycznia 2021 W trosce o środowisko

W trosce o środowisko

5 stycznia 2021 r., na łamach tygodnika "Życie Gostynia" opublikowany został pierwszy z cyklu artykułów poświęconych ekologii. Pierwsza odsłona ekoporadnika, który dostępny jest również na stronie internetowej czasopisma https://www.gostynska.pl/artyk…/dajemy-sie-dusic,121565.html, poświęcona została smogowi,

08 stycznia 2021 Zdobądź dofinansowanie do wymiany źródła ciepła!

Zdobądź dofinansowanie do wymiany źródła ciepła!

Podobnie jak w latach poprzednich, z początkiem stycznia ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach położonych na terenie gminy Krobia. Zasadniczym celem programu, na realizację którego od 2018 r. przeznaczono z budżetu Gminy Krobia blisko 200 tys. zł, jest ograniczanie niskiej emisji, a więc emisji do atmosfery produktów spalania paliw stałych, ciekłych i gazowych.