GUS 17 lutego 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności I Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności I Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w Spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Udziałem w Spisie objęci są wszyscy mieszkańcy Polski (zarówno Polacy jak i cudzoziemcy) oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS www.spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeśli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania Spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie dokonasz samospisu.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Jeśli nie spiszesz się ani przez Internet ani przez telefon, telefonicznie lub bezpośrednio skontaktuje się z Tobą rachmistrz, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 roku nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w Spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na www.spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz