Inwestycje 03 czerwca 2022

Rozpoczynamy budowę ścieżki bitumicznej na dwóch odcinkach: Żychlewo-Krobia i Krobia-Kuczyna (DW 434

Rozpoczynamy budowę ścieżki bitumicznej na dwóch odcinkach: Żychlewo-Krobia i Krobia-Kuczyna (DW 434

Determinacja trzech samorządów - gminnego, powiatowego i wojewódzkiego po raz kolejny przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców. Niebawem rozpocznie się budowa ścieżki pieszo-rowerowej Krobia-Żychlewo oraz Krobia - Kuczyna. Zakres planowanych robót obejmuje budowę ścieżek asfaltowych o szerokości 2,5 m na odcinku blisko 2,2 km, zjazdów na posesje oraz zagospodarowanie terenów zielonych.
Zgodnie z podpisaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego umową, której wartość opiewa na kwotę ponad 5,2 mln zł, zakończenie zadania planowane jest w październiku br. Należy zaznaczyć, iż oprócz powyższych wydatków, na wykup gruntów została przeznaczona kwota ok. 650 tys. zł, którą w całości pokrywa Gmina Krobia. Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki wkładowi finansowemu trzech samorządów: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Gostyńskiego oraz Gminy Krobia.
Warto również w tym miejscu przypomnieć, iż w najbliższych tygodniach zostanie oddany do użytku ciąg pieszo-rowerowy o długości ok. 1km, przebiegający przez ulice Sportową i Polną w Krobi, który połączy ulice Kobylińską i Poznańską. Bardzo prawdopodobne jest zatem powstanie jeszcze w tym roku ponad 3 km ścieżek na terenie gminy, co głównie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, ale również będzie miało znaczny wpływ na ochronę środowiska naturalnego i nasze zdrowie.Opublikował: Maciej Smektała kontakt: maciej@krobia.pl ostatnia zmiana: 2022-06-03 08:57:37
Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz