Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze
Inwestycje 23 listopada 2020

Są pieniądze na deszczówkę

Są pieniądze na deszczówkę

10 762 zł z budżetu województwa wielkopolskiego pozyskała Gmina Krobia na budowę instalacji do gromadzenia wody deszczowej z budynku przy ul. Powstańców Wlkp. w Krobi, w którym mieści się gminny żłobek i oddział Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami".
W ramach inwestycji powstanie zbiornik o pojemności 6500 l do podziemnego gromadzenia wody opadowej i roztopowej wraz z instalacją umożliwiającą jej zagospodarowanie do utrzymania przyległych terenów zielonych. Należy tutaj zaznaczyć, że inwestycja jest rozwiązaniem przede wszystkim ekologicznym i racjonalnym z punktu widzenia zapobiegania negatywnym skutkom suszy oraz ograniczenia lokalnym podtopieniom w okresie intensywnych opadów. Będzie ona miała również wpływ na ograniczenie wykorzystywania wody z sieci wodociągowej, co niewątpliwie przyniesie pozytywny skutek ekonomicznym.
Przy okazji zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do gromadzenia na swoich posesjach wody deszczowej i roztopowej oraz wykorzystywania jej do utrzymywania przydomowych ogrodów czy warzywników. Rozwiązanie takie jest nie tylko ekologiczne, ale również korzystne pod względem finansowym.
Zadanie pn.: Budowa instalacji gromadzenia wody deszczowej z budynku Gminnego Żłobka w Krobi i Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Deszczówka”.