GUS 21 kwietnia 2021

Uwaga na oszustów podszywających się pod rachmistrzów NSP 2021!

Uwaga na oszustów podszywających się pod rachmistrzów NSP 2021!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy Krobia, by zachowali czujność, gdy do ich drzwi zapukają lub skontaktują się z nimi telefonicznie osoby podające się za rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, który obecnie trwa. Gminne Biuro Spisowe w Krobi przypomina, że rachmistrzowie rozpoczną pracę najwcześniej w maju, a obecnie, tj. do końca miesiąca, jedyną możliwą formą przekazania przez społeczeństwo danych jest samospis (wypełnienie samodzielnie formularza na stronie internetowej www.spis.gov.pl). Nawiązywanie z Państwem kontaktu przez osoby podające się za rachmistrzów jeszcze w kwietniu traktować należy jako próby wyłudzenia danych i koniecznie należy powiadomić w tej sprawie policję.

 

Przypominamy także, że rachmistrz spisowy legitymuje się oficjalnym identyfikatorem wydanym przez Wojewódzkie Biuro Spisowe. Po rozpoczęciu przez rachmistrzów prac w terenie w przypadku Państwa wątpliwości, czy osoba, która się z Państwem kontaktuje jest rzeczywiście rachmistrzem spisowym, jej tożsamość będą mogli Państwo zweryfikować na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Krobia oraz ich danych zachęcamy jednak do dokonywania samospisu. Dla tych z Państwa, którzy z różnych przyczyn nie mogą dokonać go w domu uruchomiono stanowisko komputerowe w budynku Urzędu Miejskiego w Krobi na Wyspie Kasztelańskiej (Pl. Kościuszki 3). Korzystanie z niego jest możliwe w od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu, jednak z uwagi na ograniczenia w obsłudze interesantów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci skorzystania z punktu komputerowego pod nr tel. 65 5711 141.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz