Aktualności 27 lipca 2022

Z ministerialną wizytą w Pudliszkach

Z ministerialną wizytą w Pudliszkach


25 lipca przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Pudliszkach odbył się briefing prasowy z udziałem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, podczas którego samorządowcom z terenu powiatu gostyńskiego przekazane zostały promesy w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR.
W trakcie swojego przemówienia szefowa resortu rodziny podkreśliła, że Program Inwestycji Strategicznych-PGR dedykowany jest miejscowościom, w których funkcjonowały dawniej Państwowe Gospodarstwa Rolne i stanowić ma element zrównoważonego rozwoju Polski. Zdaniem minister Maląg środki te pozwolą na rozwój naszego kraju nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też w mniejszych miejscowościach
W ramach Programu do Wielkopolski trafi ponad 440 milionów złotych, z czego blisko 18 mln zł na teren powiatu gostyńskiego. Największe dofinansowanie, w kwocie 3 mln 332 tys. zł, otrzyma Gmina Krobia na termomodernizację szkoły oraz przedszkola przy ul. Szkolnej w Pudliszkach. Warto w tym miejscu dodać, że nie są to jedyne środki w ramach III edycji Programu Inwestycji Strategicznych - PGR, z których skorzystają mieszkańcy gminy Krobia. Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart, którego współzałożycielem jest krobski samorząd, otrzymał bowiem 3 mln zł dotacji na budowę hali sportowej z zapleczem przy budynku szkolnym w Gostkowie, administrowanym przez Szkołę Podstawową w Nieparcie. Zanim jednak pierwsi uczniowie skorzystają z nowej bądź zmodernizowanej infrastruktury edukacyjnej, niezbędne jest przeprowadzenie procedur przetargowych, które wyłonią wykonawców inwestycji, a następnie zrealizowanie zaplanowanych zadań. Z pewnością będzie to proces czasochłonny, ale również kapitałochłonny, wymagający zaangażowania środków nie tylko z rządowych dotacji, ale również z budżetów Gminy Krobia oraz Edukacyjnego Związku Międzygminnego Gostkowo - Niepart.

Foto_FB

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz